Погляд

«Наші люди не звикли до «Візиру»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тетяна Соболик На запитання прикарпатських водіїв відповідає старший інспектор організації дорожнього руху УДАІ УМВС в Івано-Франківській області, майор міліції Олег Гаргат.

— Багато дорожніх знаків в області встановлені так, що їх не видно за листям. Що ви робите у такому разі?

— Державним стандартом України передбачено, щоб дорожній знак було безперешкодно видно на відстані не менше 100 метрів. Тому наші працівники надають приписи на усунення недоліків комунальній організації, яка несе відповідальність за озеленення міста (в Івано-Франківську цим займається ВАТ «Зелене господарство»).

— Чому у нас не працює система «зелена хвиля»?

— ДАІ вже кілька років піднімає це питання. Але, щоби запровадити «зелену хвилю», треба поміняти майже половину світлофорів на нові прилади. Це мають робити органи місцевої влади. У свою чергу ми постійно направляємо щодо цього інформацію. Навіть зараз знову готуємо подання для міського голови.

— Ви можете назвати конкретно, коли це запрацює в місті?

— Ні. Бо все залежить від фінансування дорожньої галузі і від того, скільки коштів місто вкладатиме. Адже один світлофор коштує 100‑150 тис. грн. А їх в Івано-Франківську — 40.

— У центрі міста майже немає на світлофорах табло для відліку часу руху пішоходів. А тут плануються якісь зрушення?

— Зараз робота трошки просунулась вперед. Нині є два таких: на перехрестях вул. Тисменицька‑Декабристів та вул. Незалежності-Нова. Щоправда, цього року планується встановити ще два — на перехрестях Бандери‑Сахарова та Галицька-Пулюя. Ми робимо все, що є в нашій компетенції: надаємо пропозиції щодо заміни, встановлення чи реконструкції. Решта — за власником вуличної мережі, яким є міська рада.

— На дорогах часом ведуться ремонтні роботи, встановлюються знаки, які обмежують швидкість руху. Натомість, буває, що ремонт закінчений, а знаки забувають зняти. Хто за цим має стежити?

— Ми проводимо контрольну перевірку таких місць. Якщо дорож-ні чи комунальні організації закінчили роботи, а не забрали ці знаки, то посадовим особам дається припис і знаки демонтуються. Зараз в Івано-Франківську таких немає. До речі, під час весняного огляду доріг області було видано приписи та демонтовано приблизно 90 необґрунтованих обмежень, в тому числі і швидкісного режиму.

— Якщо мешканці стикаються з випадками, коли на вулиці постійно не працює світлофор чи не поновлена дорожня розмітка, вони можуть кудись звернутися?

— Безперечно. Наприклад, у міському ДАІ по вул. Січинського є інспектор, який безпосередньо займається цим питанням. Він видає припис та вимогу для понов-лення розмітки тощо. До речі, якщо припис не виконується, на посадових осіб складається адміністративний протокол, штраф за таке є досить великий — мінімальний становить 1020 грн.

— При виїзді із дворів та малень-ких вуличок треба об’їжджати декілька кілометрів або порушувати правила. Чому не ставити в таких місцях розмітку, яка б дозволяла виїзд?

— У містах чи населених пунктах дуже велика насиченість вуличок. Тобто, якщо постійно наносити «приривчасту» лінію розмітки, то в ній не буде сенсу. Крім того, це збільшуватиме кількість аварійних ситуацій.

— Який результат дають попереджувальні макети чи щити, які стоять на дорогах?

— Якщо дивитися на статистику аварійності, то вона як минулого, так і цього року йде до зменшення кількості ДТП. Цього року статистика зменшилася на 50 %. Для цього ми проводили цілий комплекс заходів. У місцях концентрації ДТП ставили інформаційні щити, на яких повідомляли «Увага, аварійно-небезпечна ділян-ка! За останні роки тут загинуло стільки‑то людей…».

Є й інші заходи: на когось вплинуло підвищення штрафів, на іншого — постаменти з автомобілями, що потрапили у ДТП, ще на когось — макет працівника ДАІ, який водій бачить і автоматично зменшує швидкість. Відтак, усе це в комплексі дає результат. Якщо в середньому по Україні щодня гинуло приблизно 18 осіб, то за результатами першого кварталу 2009 року ця цифра скоротилася до 6‑7 людей.

— Скільки водіїв покарано з моменту введення вимірювача швидкості «Візир»? І чи вважаєте ви цю кількість об’єктивною?

— З початку року в області за допомогою фото- та відеофіксації виявили приблизно 35 тисяч порушень. «Візиром» проводиться фіксація порушення ПДР, після чого порушникові надсилається поштою постанова про накладання штрафу, які в народі прозвали «листом щастя». Наші люди до цього не звикли, саме тому з’явилося багато скарг.

В європейських країнах на дорогах навколо стоять камери, і наша людина із цим згідна. А в нас це — нововведення, тому водії вирішили, що це неправильно. Нам треба наближатися до Європи, позаяк скоро буде Євро-2012. Колись нарікали, що працівники ДАІ беруть хабарі, зараз обмежили контакти між водієм та інспектором ДАІ — теж недобре.

— Кажуть, що водії мопедів і ску­терів часто порушують правила. Яка робота ведеться у цьому напрямку?

— З 1 жовтня минулого року, за розпорядженням голови ОДА, в області запроваджено облік транспортних засобів з робочим двигуном до 50 сантиметрів кубічних (мопедів). У реєстраційному талоні записується марка транспорту, номер кузова, двигуна, відповідно до цього видаються номерні знаки. Більше того, якщо керманич не має водійських прав, то повинен пройти двотижневі курси навчання, після чого йому видають дозвіл їздити на мопеді.

На сьогодні зареєстровано 1240 мопедів з робочим об’ємом двигуна до 50 см. куб. Працівники ДАІ склали понад 900 протоколів за порушення ПДР водіями мопедів, 402 горе-водіїв притягнуто до адмінвідповідальності за керування у стані алкогольного сп’яніння, На майданчики тимчасового утримання доставлено 516 мопедів. Усе це робиться, аби впорядкувати транспортні засоби цієї категорії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.