Гроші Люди Статті

На Прикарпатті атовцям платять стипендію. Як ветерану стати стипендіатом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті для атовців, які навчаються у вишах на платній формі, започаткували стипендію від голови ОДА та обласної ради. Програма діє вже третій рік. Нині таку стипендію отримують 30 ветеранів.

Наступного року обіцяють збільшити до півсотні, пише Репортер.

За словами головного спеціаліста департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Оксани Дяків, цей пункт внесли до «Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки» ще у грудні 2016 року. Формулювання – забезпечувати стипендією голови ОДА та обласної ради учасників АТО, які навчаються на платній формі навчання у закладах освіти державної та комунальної власності.

Ідея прописати цей пункт у програмі належить депутату облради, професору Прикарпатського університету Сергію Адамовичу. А положення в департаменті вже розробляли самі. Як каже Оксана Дяків, до того нічого подібного в Україні не було.

Суть у тому, що з вересня по червень включно 30 учасників бойових дій, які навчаються на платній формі, щомісяця отримують тисячу гривень. Кошти передбачені з обласного бюджету.

За словами Оксани Дяків, на початках навіть був недобір, адже на платній формі у 2016-2017 роках вищу освіту здобували лише 16 атовців. З січня по червень їм виплатили з обласного бюджету 96 тис грн.

За 2017-2018 вже було 25 студентів-ветеранів, вони отримали 200 тис грн. І лише у 2018-2019 роках на отримання стипендії заповнені усі 30 місць.

«Нині у наших вишах навчається понад 200 людей з посвідченням учасника бойових дій, – говорить пані Оксана. – З них 68 – на платному. І вони всі мають повне право отримувати таку стипендію. Тому прийняли рішення з вересня 2019 року збільшити кількість стипендій до 50. Стипендіатів обиратимуть і за рейтингом успішності».

Отже, хто має право на цю стипендію? Ветерани АТО з посвідченням учасника бойових дій або цивільні особи, які також можуть бути учасниками війни, або люди з посвідченням добровольця. Крім того, з 1 січня 2019 року право на стипендію мають і особи з інвалідністю, якщо вони отримали її внас­лідок війни.

Для цього студенту-атовцю треба у своєму виші звернутися до людини, яка відповідає за роботу з учасниками бойових дій. Написати заяву на ім’я ректора, аби його скерували на отримання такої стипендії. До заяви додати копії паспорта, ідентифікаційного коду та посвідчення УБД.

Далі, пояснює Оксана Дяків, кожен виш складає список потенційних стипендіатів, додає клопотання та надсилає у департамент освіти ОДА. А далі вже спеціальна комісія за участі заступників голови ОДА та обласної ради затверджує список стипендіатів.

Нині із 30 атовців, які отримують цю стипендію, лише двоє навчаються на денній формі, усі решта – заочники.

«Найбільше студентів, яким з вересня минулого року була призначена стипендія, навчається на Прикарпатському факультеті Національної академії внутрішніх справ, – говорить пані Оксана. – Тобто вони є працівниками Нацполіції чи інших органів. Були ротаціями на сході, отримали статус учасника бойових дій. Таких там 16».

У Прикарпатському національному університеті – дев’ять студентів. Ще п’ятеро навчаються в юридичному інституті Національного університету «Одеська юридична академія», двоє – у Бурштинському енергетичному коледжі та один студент – в університеті нафти і газу.

За словами Оксани Дяків, у ІФНТУНГ насправді навчається дуже багато атовців, але там їх одразу переводять на державну форму навчання.

Чиновниця запевняє, що таку грошову допомогу можуть отримувати й атовці, які навчаються за межами області.

Більш детальну інформацію можна отримати, зателефонувавши у департамент освіти ОДА за номером 0342 55 20 32.

Також при департаменті розробили окрему «Програму для підтримки дітей загиблих та постраждалих учасників масових протестів та учасників АТО».

За словами Оксани Дяків, діти загиблих у війні на Донбасі в першу чергу переводяться на державну форму навчання. Також у бюд­жеті передбачені кошти на навчання дітей поранених бійців АТО та поранених під час Революції Гідності.

Сьогодні під цю програму підпадають п’ятеро студентів. По закінченню кожного семестру з обласного бюджету до освітнього закладу перераховуються гроші за навчання кожної дитини.

Батько одного з тих студентів постраждав на Майдані. Батьки інших чотирьох – отримали поранення в зоні АТО. На жаль, двоє із тих поранених автовців згодом померли.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.