Війна

Роман Коржак: «Краще платити за власне житло, ніж за орендоване»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже третій рік будівельна компанія «Благо» бере участь у державних програмах придбання житла в Івано-Франківську. Протягом цього періоду 108 сімей за підтримки держави отримали якісне житло за доступною ціною. Про переваги участі у цих програмах для прикарпатців розповів співзасновник компанії «Благо» Роман Коржак.

– Пане Романе, скільки є програм і чим вони відрізняються?

– Є три державні програми. Перша – «Доступне житло», за цією програмою 30 % вартості квартири держава надає в якості безповоротної грошової допомоги, а 70 % – покупець. Але, щоб за нею придбати квартиру, потрібно отримати в органі місцевого самоврядування довідку про покращення житлових умов.

– Це складна процедура?

– Ні, але людина дійсно має потребувати житла. Якщо людина живе в Івано-Франківську, то їй треба звернутись у відділ обліку та розподілу житла виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, якщо в селі чи селищі, то в селищну чи сільську раду. Там слід отримати витяг з рішення про те, що сім’я потребує покращення житлових умов.

Крім цього, треба зібрати довідку про склад сім’ї, довідки про доходи, паспорти, ідентифікаційні коди, свідоцтва про народження дітей. З ними слід звернутися у фонд сприяння молодіжному житловому будівництву – Івано-Франківськ, пл. Міцкевича, 8, офіс 14, або у ЦНАП (Незалежності, 9), де представники фонду приймають у середу та п’ятницю з 9:00 до 12:00.

– Квартиру обирають на початку чи в кінці?

– Паралельно із зверненням у фонд треба звернутись в «Благо», щоб забронювати квартиру. Людина здійснює вибір з 1-2-3-кімнатних квартир, отримує лист бронювання квартири. Процедура оформлення та отримання підтримки від держави в залежності від обраної програми триває від двох тижнів до двох місяців.

– А які інші програми?

– Програма «Доступне житло під 3 % річних» для придбання нерухомості на первинному ринку. За цією програмою громадянин фактично сплачує тіло кредиту та лише 3 % річних. Решту відсотків замість нього сплачує держава. При цьому важливо, що відсоткова ставка за кредитом не перевищує 16 % та є незмінною протягом усього періоду дії кредитного договору. У програмі «Доступне житло під 3 % річних» працюють три банки – Укргазбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк.

Перший внесок громадянина має становити не менше 25 % вартості квартири, решта коштів виділяється в кредит на термін до 15 років.

– І жодних обмежень?

– Для цієї програми дуже важливі доходи позичальника: сукупний дохід сім’ї має становити: на однокімнатну квартиру – від 3400 грн., на двокімнатну – від 3800 грн., на трикімнатну – від 4000 грн.

– Якщо суми недостатньо?

– Можна залучити поручителів.

– І третя програма?..

– Є ще кредитування під 9,5 % відсотків річних від Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Перший внесок – 10 % відсотків вартості житла на первинному ринку (перший внесок за однокімнатну квартиру становить від 18 тис., за двокімнатну – від 26 тис., за трикімнатну – від 35 тис. грн.); термін кредитування – 30 років. Але тут є вікові обмеження. Позичальник має бути не старше 35 років.

– Багато є будівельних компаній, що, як і ви, працюють з держпрограмами?

– Небагато. Щоб працювати по державних програмах, ми пройшли складну процедуру акредитації будівельної компанії на рівні місцевих державних органів, Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Цим ще раз підтвердили, що квартири, які ми будуємо, відповідають високим стандартам якості.

– Де саме розташовані квартири, що пропонуються за програмою «Доступне житло»?

– Мова йде про будівництво житлового масиву «Паркова алея», що на Незалежності-Тисменицька. Тут здано в експлуатацію три перші черги, люди вже отримали житло, зробили ремонти, відсвяткували новосілля. Зараз будуємо четверту чергу – трисекційний житловий будинок на 120 квартир.

– А що вважаєте найвигіднішим?

– Кожен має обрати те, що вигідно. Зокрема, якщо говорити про програму «Доступне житло», то внесок покупця за однокімнатну квартиру становить від 120 тис. грн., решту коштів надає держава. За суму, еквівалентну 15 тис. доларів, у Івано-Франківську не купиш квартиру площею від 40 м2 у новобудові.

Якщо ж говорити про кредит під 3 %, то слід розуміти: щомісячний платіж по кредиту з відсотками дорівнює орендній платі за таку ж квартиру. Краще платити за власне, ніж за орендоване житло, хіба ні? За аналітичними даними, в Івано-Франківську понад 2000 сімей орендують житло, тож саме вони могли б скористатися цією програмою.

Щодо третьої програми, то кредит надається на 90 % від вартості житла, тобто треба сплатити в якості власного внес­ку лише 10 % ціни квартири на максимальний термін 30 років. Наведу приклад: у мене знайома сім’я придбала 10 років тому житло за схожою держпрограмою. Зараз вони щомісяця платять 270 грн. за квартиру, в якій проживають більше восьми років. На сьогодні ця сума менша, ніж вартість комунальних послуг по їх квартирі.

– Куди звертатися читачам, яких зацікавлять ваші пропозиції?

– Будівельна компанія «Благо», Івано-Франківськ, вулиця Коновальця, 35, тел. 714-000.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.