Цю історію розповів Сергій Вересов, який у 1968 році закінчив у Франківську школу № 1.
Тоді вона містилась на вулиці Грушевського, у приміщенні теперішньої сьомої школи, пише “Репортер”.
За кілька днів до завершення навчального року випускникам урочисто видали пам’ятні альбоми. Усі захоплено роздивлялись свої фото, коментували, хто вийшов красунчиком, а хто страшненьким. На обкладинку ніхто навіть не подивився.
До теми Легенди Станиславова. Мінлива вулиця
А наступного ранку стався величезний скандал. До директора прибігли кілька батьків, переважно партійні функціонери та офіцери КДБ. Вони вимагали передрукувати альбоми, адже виявили кричущу помилку.
Школа називалась імені 30-річчя ЛКСМУ – Ленінської комуністичної спілки молоді України. Але на обкладинці школу обізвали імені 300-річчя комсомолу.
«Це ідеологічна диверсія! – кричали на стареньку директорку батьки-апаратчики. – По-вашому виходить, що комсомол заснували ще у XVII столітті. Може, Богдан Хмельницький теж був комсомольцем? Вимагаємо негайно переробити альбом і покарати винних!».
Читайте Легенди Станиславова. Інспектор цнотливості
Але в друкарні відмовились безкоштовно друкувати нову обкладинку, мотивуючи тим, що у шкільній заявці фігурувало «300-річчя». Був варіант повторно виготовити альбоми, але за гроші, і то не пізніше, ніж за 2-3 місяці.
Ані коштів, ані часу школа не мала, на носі був випускний, тому прийняли соломонове рішення. Дітям наказали принести всі альбоми назад, після чого вчитель хімії у шкільній лабораторії видалив золотисту фарбу з останнього нулика. Батькам пообіцяли, що при першій ліпшій нагоді зроблять нормальні альбоми, а поки що користуйтесь цими.
Читайте Легенди Станиславова. До нас приїхав Карл
Далі настала гаряча пора вступних іспитів, діти роз’їхалися по всій країні, ніхто нічого не переробляв. Цікаво, що згодом майже всі випускники 1968 року відновили фарбу на останній цифрі та, переглядаючи старі альбоми, із посмішкою згадують цю кумедну історію.
Comments are closed.