З вересня 2018 року такі гуртки діють у 13 школах та в центрі науково-технічної творчості.
Діти відвідують гуртки залюбки і з користю. Юні робототехніки мають чим похизуватися – зробили для міста метеостанцію, яка вимірює забруднення повітря. Її дані оновлюються щохвилини. Показники забрудненого повітря можна перевірити через мобільний додаток.
До теми: У Франківську діти моніторять повітря. Як це працює (ФОТО)
Arduino-робототехніка для школярів у Франківську почалася декілька років тому із безплатних гуртків у лабораторії інтернет-магазину BeeGreen. Згодом керівник магазину Олексій Трелевський та Олександр Аронець, керівник гуртка з Arduino-робототехніки Міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, об’єднали зусилля — так з’явився проект «Навчимо 1000 дітей Arduino в школах м. Івано-Франківськ», була започаткована Спільнота юних Arduino-техніків Франківська.
Проект має декілька складових. Це розроблення навчально-методичного комплексу, навчання для вчителів із викладання Arduino-робототехніки, створення безплатних дитячих гуртків у школах. У школи безплатно передають ПЗ, посібники й набори для гурткової роботи. Також видали спеціальний посібник, адже явно бракує україномовних методичних матеріалів. Його видання стало можливе завдяки ґрантовій підтримці від Urban Space 100, «Міських Ґрантів» від платформи «Тепле Місто».
Нагадаємо, франківські студенти зайняли третє місце на міжнародному конкурсі з робототехніки. Своїх роботів на конкурсі представили студенти з Прикарпатського університету. Вони взяли участь у перегонах автономних роботів на штучному інтелекті.
Comments are closed.