Андрій Кашуба працює оператором трансляції теле- та радіоефіру на «Вежі». У вільний час варить засоби догляду за волоссям, бородою та вусами і любить експериментувати зі стравами. А ще друзі й знайомі знають: якщо на вечірку прийде Кашуба, то точно прихопить банку маринованих яєць.
Звучить не дуже апетитно. Але ті, хто куштував, кажуть, що таки смачно.
«Ми з друзями вже років 12 святкуємо день святого Патріка – небесного заступника Ірландії. Якось вирішили приготувати якусь ірландську закуску, яку можна було б принести на вечірку, – розповідає Андрій Кашуба. – Якщо готувати якусь картоплю чи ірландське рагу, то його не дуже з собою візьмеш. А мариновані яйця для цього підходять ідеально. Так і повелося. Хоча мариновані яйця – то взагалі страва і Ірландії, і Британії. І готують її не лише на день святого Патріка, 17 березня. А є ще мариновані яйця по-китайськи. Але там інший рецепт».
Розповідає, що ірландський фолк і панк слухає вже давно. А з інтересу до музики виросла й цікавість до країни:
«Можна провести паралель про гноблення Ірландії з боку Англії та гноблення України з боку Росії. А ще у нас народні пісні про те, як важко нам жити і як все сумно. В Ірландії пісні такі ж – теж усе погано. Але там усе з драйвом – так погано, що треба натовкти комусь пику. Навіть мінорні пісні виходять на мажорний мотив».
До теми: Тарас, Амур і Альма – історія одного кінолога із Коломиї (ФОТО)
Каже, нині у Франківську набереться з півсотні місцевих «ірландців». І вже шість-сім років усі причетні до ірландської теми як мінімум двічі на рік збираються в Калуші: на день святого Патріка, 17 березня, та восени – на день народження київського панк-гурту O’Hamsters.
«У Калуші є чудовий паб, в якому тусуються всі знайомі, дотичні до Ірландії. Власники привозять туди не лише українські гурти, а й з-за кордону. Інколи їм вдається навіть зробити вхід безкоштовним, – говорить Андрій Кашуба. – Наступного тижня у нас буде чергова тусовка – O’Hamsters повертаються з євротуру. Їхня афіша виглядає прекрасно: Будапешт, Прага, Вроцлав і.. Калуш».
Андрій вже підготувався до поїздки – замаринував чергову партію яєць. Каже, треба зо два тижні, аби вони настоялися, тож якраз до концерту 24 листопада наберуть смаку. Придбати такі яйця не вдасться. Андрій робить їх сам – лише для себе і друзів.
З огляду на те, що їздити до Калуша – то вже ціла традиція, там навіть зробили конкурс маринованих яєць. Цього року змагатимуться четверо франківців. Приз – пляшка віскі.
«Везу на конкурс півлітрову банку і ще одну – як презент на день народження одного з учасників гурту O’Hamsters. В принципі, вже всі знають: якщо буду я, будуть і мариновані яйця. А от на замовлення не роблю. Завжди кажу: що як хочете, то приходьте і будемо робити то разом. Я відкритий, – додає Кашуба. – Ще пробував маринувати сосиски по-честерськи. Але вони не мали того «вау-ефекту». А от коли яйце хтось попробує, всім подобається, потім вирішують теж таке зробити. У Франківську нині вже багато хто маринує яйця».
Читайте також: Франківець рушає в Антарктиду, щоб написати книгу про найзагадковіший континент
За його словами, до того, як взятися за приготування, оригінальної страви не пробував. Орієнтувався на власні смаки і вподобання. Взяв базовий рецепт і вже від нього танцює.
«Вперше спробували, вже як зготували. Всім сподобалося, – розповідає Андрій. – Це чудова закуска, бо, по-перше, це смачний маринад, по-друге, білок гасить спирти і насичує – можна з’їсти яйце і навіть на якийсь час протверезіти. Крім того, це ідеальна їжа на сніданок. Люблю зготувати вранці тост з маслом і порізати зверху яєчко».
Каже, маринад цілком класичний. Це стандартний набір спецій – перець горошком і духмяний, гострі перці, часник, сіль, цукор, оцет. З незвичного – гвоздика й кориця.
Яйця потрібно відварити натвердо – не менше 10 хвилин. Потім почистити, скласти в банку і залити маринадом. Перші дві доби яйця в розсолі маринуються без холодильника. А потім можна зберігати в холодильнику скільки потрібно.
«Навіть з часом яйця не надто натягують маринад. Білок повністю так і не промариновується, – говорить Андрій. – Є певні пропорції. Але час готування, тобто настоювання, яєць залежить від кількості оцту в маринаді. Нормально маринуються вже за два тижні. А найдовше в мене стояли понад півроку і нічого їм не було. Цього разу дав трохи більше кориці й на пробу – трохи кави».
Читайте також: Жінка з нашої планети. Навіщо франківчанці притулок з 70 чотирилапими (ФОТО)
За один раз він зазвичай маринує лоток на 30 яєць. Тара не має значення. Каже, наперед розплановує, куди й кому треба віддати. Від цього вже й розраховує кількість та об’єм банок. Собі обов’язково залишає хоча б одну літрову. За його словами, відкритою банка з яйцями може стояти скільки завгодно.
Яйця – не єдиний незвичний рецепт в його арсеналі. Готувати любить, тому часто експериментує.
«Люблю гостре й роблю соуси типу «Пішти» – угорської пасти з перцю чилі, – каже Андрій Кашуба. – Цього року спробував зробити з чилі закуску під пиво. Думав, який зв’язуючий компонент додати до перцю. Спробував взяти горіхи, перебити на арахісову пасту і додати чилі. Розстелив у духовці – воно запеклося у вигляді крекерів. Вийшло супер.
Я коли готую, просто відпочиваю. Дуже люблю чилі кон карне (з іспанської – чилі з м’ясом – Ред.), ірландське рагу – кілька видів м’яса у чорному пиві. А ще колканнон – ірландське пюре з капустою».
Окрім страв, Андрій варить ще й віск для бороди, бальзами для губ та іншу косметику. Каже, почав займатися цим від нудьги. А нині його вироби продаються вже не лише у Франківську, а й в інших містах.
«Якось у мене закінчився віск для вусів. Лежав тоді вдома зі зламаною ногою. Не мав чим зайнятися, почитав літературу і спробував. Так і пішло, – розповідає Кашуба. – Спершу готував віск для вусів і бороди. Потім одним із перших почав варити бріолін – засіб для укладки волосся. Теж вийшло. Вирішив продовжити під власним брендом «Окунь».
Comments are closed.