Люди

“Кривава Шаріка”. У Франківську вшанували страчених націоналістів (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього року в Івано-Франківську відзначали 75-ту річницю розстрілу німецькими окупантами українських націоналістів.

До цієї дати, у суботу, 17 листопада, Івано-Франківський академічний облмуздрамтеатр влаштував реконструкцію історичних подій.

Нагадаємо, 14 листопада 1943 року, під час показу в станиславівському театрі (сьогоднішня філармонія) оперети «Шаріка», окупанти зупинили виставу і заарештували 140 активістів руху опору, бійців ОУН. Після формального суду 17 листопада прямо в приміщенні театру, 27 із них розстріляли на сучасній вулиці Страчених націоналістів.

Читайте: Хроніка одного розстрілу

Сьогодні вистава відбулася теж у приміщенні філармонії, як і в часи окупації. На показ зібралися ветерани-бійці УПА і просто українські патріоти.

«Героїв потрібно вшановувати, тому що вони передали естафету сьогоднішнім патріотів, – каже священик Орест Путько. – Без тих борців не було б борців сьогоднішніх. До початку 2014 року я навіть не припускав, що відбудеться цей сплеск національної патріотичності. Україна ожила, значить в серцях українського народу жила ця пам’ять боротьби».

«Шаріка» – твір місцевого композитора Ярослава Барнича про кохання січового стрільця і закарпатської дівчини. Оперету зупинили на тому ж місці, що й у 1943 році. До зали зайшов актор у костюмі гестапівця і, з пострілом, арештував «націоналістів».

Пізніше на сцену вийшов директор театру Ростислав Держипільський і розповів глядачам події 75-річної давності. Потім, біля пам’ятника страченим націоналістам, відбулася панахида. Пізніше глядачі змогли зробити те, що не вдалося 75 років тому – додивитися оперету до кінця.

«Чи варто було вмирати тут? Варто. Сьогодні наші співаки беруть уроки української мови, наша молодь вбрала вишиване. Тепер наші хлопці вмирають в окопах. Ці загиблі патріоти повернули нам нашу духовність», – говорить Оксана Маланюк, донька вбитого націоналіста Олекси Маланюка.

«Надзвичайно важливо, що ми прийшли сьогодні на це місце, нас привело сюди серце. Ми зараз на цій землі можемо жити під українським прапором, творити спільну молитву. Це найбільша цінність», – каже міський голова Руслан Марцінків.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.