Марія Гаврилюк Не так давно двоє нардепів бютівець Ігор Рибаков та член «Народної самооборони» Юрій Бут вийшли із демократичної коаліції, а цим самим показали, що не все там гладко. Аналітики одразу спрогнозували розвал коаліції, створення широкої коаліції або ж чергові парламентські перевибори. Мовляв, покерували рік та й досить – дайте ще іншим спробувати. І незважаючи на те, що представники демократичної коаліції стверджують: «все нормально, мовляв, переживемо зраду двох депутатів», іванофранківців чомусь приїхав заспокоїти депутат Верховної Ради України, голова ОО Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Дмитро Шлемко.
«Що робити? Або кому вигідно у цій же ситуації щось робити або щось не робити», — сам себе запитує Шлемко. І одразу відповідає, прогнозуючи навіть декілька варіантів розвитку подій.
Є варіант повернути тих двох вихідців (Бута і Рибакова). Проте Дмитро Васильович каже, що ці «козаки» вже отримали по 12 мільйонів доларів, а Юля Володимирівна за повернення їм платити не збирається. Напевно в них розчарувалася…
Другим варіантом як вирішити всі проблеми, є запрошення Івана Степановича Плюща у коаліцію, який не увійшов туди, коли вона формувалася. Але й цей варіант не дуже підходить. «При Януковичу йому виділили один гектар землі, побудували йому дачу, чуть гіршу за Януковича. Бо не могла бути краща», — каже Дмитро Васильович.
Третім варіантом розвитку подій називає існування коаліції у тому варіанті, у якому вона є. Але Партія регіонів вже про це подумала і подала до Конституційного суду, адже, якщо нема 226 депутатів, то немає коаліції.
Дмитро Васильович також спрогнозував декілька варіантів можливого рішення Конституційного Суду: «Суд спокійно може прийняти вердикт, на основі якого, заключити: вихід з коаліції Рибакова і Бута означає вихід з фракції, до них застосовується норма імперативного мандату і позбавлення їх депутатства». Після цього Центральна виборча комісія реєструє тих, хто їх замінить, і коаліція далі працює. «Але Конституційний Суд не прийме такого рішення, — зітхає Шлемко, — тому що це не вигідно».
Дмитро Васильович також припустив, що депутати можуть висловити недовіру урядові Тимошенко. В такому разі уряд надалі буде працювати. Але, як каже Дмитро Васильович, «буде працювати з двома чи трьома буквами — або «в. о.» або «т. в. о.» до того часу, доки не сформується нова коаліція. Після цього наступним кроком має стати те, що котрась із двох фракцій заявить про вихід із коаліції, а це може зробити тільки «Наша Україна». Отож цілком ймовірно, що восени нас чекатимуть нові перевибори, якщо демократична коаліція «розвалиться». А широка коаліція не сформується.
За словами нардепа, все це робиться для того, щоб применшити результати роботи уряду Юлі Тимошенко. «Народ повинен відчувати, що є уряд. Є стабільність і є ті стратегічні напрямки, за які ми будемо боротися незалежно від того, в якій іпостасі (політичній) ми будемо знаходитися», — каже Дмитро Шлемко.
Дмитро Васильович настільки захопився доповіддю, яка хороша Юля Тимошенко та її уряд, що всі її проїзди і помилки перевів у позитив. «Ну хіба — це інфляція 1,3?% у квітні порівняно із 3,1?% у травні? А у червні взагалі інфляції не буде. А потім і ціни почнуть падати». — приблизно так виправдовувався Дмитро Васильович.
Comments are closed.