Соціум

У Франківську завершують реставрацію фасадів на вулиці Курбаса

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наступного тижня Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини планує забрати риштування встановлені на вулиці Леся Курбаса.

В департаменті кажуть, не встигли повністю завершити реставраційні роботи, бо не знайшли фахівців.

«Нарешті в продуктивне русло увійшов процес реставрації фасаду будинку на вулиці Леся Курбаса, 5-7-9 (то є фактично один будинок на три під’їзди). Вдалось залучити до робіт на об’єкті кваліфікованих спеціалістів-реставраторів, які щойно завершили роботи на фасадах будинків на вулиці Шевченка. Станом на сьогодні вже виконано близько 60% робіт. Буквально протягом наступного тижня будуть зняті риштовання», – повідомили в департаменті.

До теми: Єґер би плакав. У Франківську столітню кам‘яницю довели до аварійного стану – що далі?

Бюджету міста, згідно з проектно-кошторисною документацією, реставрація цілого фасаду, включно з реставрацією вхідних дверей, буде коштувати всі 941 695 грн. До слова, це один з найпротяжніших по фасаду історичних житлових будинків – близько 65 метрів.

Реставрація, згідно договірних зобов’язань, мала бути завершена ще в останній день літа, однак через брак кваліфікованих фахівців це зробити не вдалося. Але в департаменті обіцяють повністю завершити роботи з реставрації будинку до кінця весни наступного року.

«В цілому, аналізуючи наш досвід реставраційних робіт 2016-2018 років, вже можна робити деякі висновки і на наступні роки їх враховувати при організації процесу, -каже Володимир Ідак, начальник відділу охорони культурної спадщини. – Це стосується зокрема і створення місцевих реставраційних майстерень: по роботі з фасадною ліпниною, декоративним погонажем, тощо; по роботі з деревом, включно з реставрацією столярних виробів; по роботі з каменем; художнє ковальство, бляшані декоративні роботи.

Читайте також: Пам’ятки чекають. Як у Франківську рятують столітні кам’яниці (ФОТО)

Буде добре як сформується конкурентне середовище з підприємців в цій галузі, виховуватимуться висококласні спеціалісти-реставратори.

Ще залишається складне питання співучасті в роботах з реставрації будинків їх співвласників. Однаково це стосується, як власників комерційних приміщень будинків, так і власників житла, квартир. Департамент буде ініціювати розробку та впровадження міського положення про дольову участь в фінансуванні реставраційних робіт всіх співвласників об’єктів. Це сприятиме самоорганізації мешканців для ефективного підтримання в належному стані пам’яток архітектури. Також, на реставрацію своїх об’єктів-пам’яток будуть зорієнтовуватись як державні так і комунальні установи, підприємства та приватні власники».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.