Гігієнічні помади і бальзами для губ – це універсальні косметичні засоби, які активно використовують і жінки, і чоловіки, і діти. Основне призначення продуктів – захист чутливої та ніжної шкіри, яка систематично піддається негативному впливу різних зовнішніх факторів.
Правильно підібрані бальзами для губ здатні практично миттєво подарувати відчуття комфорту, позбавити від сухості і лущення. Лікувальні засоби допомагають загоїти тріщини, дрібні ранки, а деякі мають властивість боротися з герпесом. Зазвичай бальзами і гігієнічні помадки безбарвні, але іноді можуть мати невеликою кількістю пігменту, що додає губам легкий відтінок і м’яке мерехтіння.
Вибираємо засіб
Різноманітність продуктів для догляду губ, які пропонує сучасний ринок, вражає – тільки погляньте на асортимент за посиланням: https://eva.ua/299-315-381/specialnye-sredstva/. До звичних бальзамів і помадки додалися масла для губ, скраби, сироватки і навіть праймери для комфортного нанесення матових помад.
Основний критерій, яким варто керуватися при виборі потрібного вам продукту, – це призначення продукту:
- зволожуючі засоби відрізняються легкою текстурою, наносяться тонким шаром; завдяки рослинних екстрактів насичують шкіру губ необхідною вологою і захищають від пересушування;
- поживні бальзами часто мають густу, жирну консистенцію і містять вітаміни і масла, які просто необхідні ніжній шкірі губ в холодну пору року;
- задача захисного бальзаму – створити на губах плівку, яка захистить від сонячних променів, обвітрювання та іншого негативного впливу; захисні бальзами зазвичай універсальні, тому також мають властивість легкого зволоження, харчування і SPF-індексом;
- лікувальні засоби рівносильні лікам, тому застосовувати їх варто тільки для усунення конкретної проблеми: ранки, тріщинки або висипань;
- скраби для губ призначені для відлущування відмерлих частинок і відрізняються виключно ніжною текстурою, щоб не пошкодити шкіру і не спровокувати роздратування;
- сироватки для губ мають різне призначення: вони можуть бути поживними, зволожуючими або лікувальними; використовуються як база під губну помаду або виключно як уходовой засіб вранці і ввечері.
Крім функціонального призначення продукту не забувайте звертати увагу і на інші особливості, такі як:
- Форма випуску. Засоби в класичних футлярах для помади не викликають сумнівів, прості і інтуїтивно зрозумілі у використанні. Бальзами з пластикових баночок можна наносити безпосередньо на губи, а можна розподіляти за допомогою кисті або пальця, що може комусь здатися негігієнічним. У тюбиках найчастіше випускаються лікувальні засоби або інтенсивні сироватки.
- Склад. Гліцерин або бджолиний віск захищає губи від зневоднення і пересихання. Масла відповідають за зволоження, вітаміни груп A, E, C, F вбережуть шкіру від стресів. А ось від засобів, в яких є спиртовий аромат, ментол або силікони, краще відмовитися – вони можуть викликати подразнення або, ще гірше, алергію.
- Індекс SPF. Шкіру губ теж потрібно захищати від шкідливого впливу ультрафіолету, причому і в літній, і в зимовий час. Тому ваш вибір – бальзам або помадка з індексом SPF не менше 15.
- Захист від інфекцій. Помади з підвищеним ступенем захисту від «застуди» не викликають звикання і при цьому відмінно справляються з проблемною шкірою губ. Один тюбик такого продукту коштує дорожче звичайних засобів, але його ефективність бездоганна.
- Засоби 2 в 1. При виборі обов’язково розгляньте варіант придбання універсальних продуктів, які, з одного боку, підвищують привабливість ваших губ, а з іншого – гарантують комплексний догляд і харчування. Склад таких коштів включає як пігмент, так і значний перелік вітамінів, масел і корисних елементів, які покращують стан шкірного покриву і сприяють високому ступені захисту.
Як користуватися косметикою для лікування, харчування та захисту губ
Наносити косметику можна жирним шаром, це не тільки не зашкодить, але і принесе користь ніжній шкірі губ. Важливо пам’ятати, що живильні засоби краще використовувати взимку, зволожуючі – влітку, захисні – цілий рік. З лікувальними бальзамами потрібно бути виключно обережними: після усунення проблеми рекомендовано припинити використання.
Компактна форма випуску дозволяє брати улюблений засіб з собою в сумочку чи косметичку, щоб воно завжди було під рукою. Таким чином ви завжди зможете пом’якшити губи, якщо відчуєте дискомфорт. Однак пам’ятайте, що надмірне використання засобу ні до чого доброго не приведе. Оптимально використовувати бальзам перед виходом на вулицю і перед сном.
Улюблений бальзам або гігієнічну помадку можна використовувати як експрес-маску для губ. Нанесіть засіб товстим шаром, додайте краплю оливкової олії і накрийте харчовою плівкою. Такий компрес на 10-15 хвилин зробить губи м’якими і зволоженими.
Comments are closed.