У понеділок, 12 листопада, франківські водії, які ввозять автівки на єврономерах, вимагали зустрічі з начальником митниці Василем Ватаманюком. Вони нарікають, що місцева митниця самовільно встановлює тарифи при розмитненні та не враховує, чи машина пошкоджена, чи ні.
За повідомленням патрульної поліції на сайті “Репортера” з‘явилася інформація про страйк євробляхарів. І цей висновок редакція зробила сама, за що й вибачається.
Якщо людина чемно здала автівку на розмитнення, а тепер з неї намагаються взяти більше – то вона, звісно, не бляхар, бо ті розмитненням не переймались. То що ж відбувалося нині під франківською митницею?
До теми: Коли зникнуть «бляхи» або Що чекає на франківські автівки з єврономерами (Інфографіка)
“Я в п‘ятницю пригнав машину і заплатив ПДГ (попередня декларація для громадян – ред.). А після обіду мені сказали, що потрібно доплачувати. Чим це обґрунтовано? – говорить Іван Барнич із Калуша. – Усім людям, які чекають від п‘ятниці, сказали, що за кожну машину треба доплачувати”.
Начальник митниці Василь Ватаманюк врешті вийшов до людей. Він пояснює, що ПДГ – це сума платежів, яку проплачують у вигляді застави, аби автівку пропустили на митну територію України. А вже процес митного оформлення відбувається на внутрішній митниці.
“Коли вам визначили митну вартість автівки, то та сума була меншою за ту, яку потрібно сплатити до бюджету. У кожної машини окремий випадок, з яким треба розбиратися”, – каже Ватаманюк.
Ватаманюк додає, що готовий з кожним із водіїв розглянути його ситуацію.
“Ми беремо розбиті автомобілі з великими пробігами. А нам тут кажуть, що машина як нова – плати 10 тисяч. Чому не враховують пробіг і стан машини, як це було впродовж року? Ніхто тепер до уваги це не бере. Чому не враховують експертизу?” – питає один із активістів.
Читайте також: Косівчанин змайстрував веломобіль, – ідею взяв із відео про індійського вело-рикшу (ФОТО)
Активісти кажуть, що на франківській митниці суми мита беруть з неба. Один із чоловіків розповідає, що придбав автівку за 2,5 тис євро з поломаним двигуном. Машина заїхала в п‘ятницю з проплаченим попереднім митом. І щодня її вартість росте.
“У п‘ятницю дораховують, що машина має коштувати 5100. З чого взята ця сума? Я того ж дня доплатив 29 тис грн. Ні в п‘ятницю, ні сьогодні машина не виїжджає, бо знову вартість замала – буде ще підвищення”, – нарікає чоловік.
На це Ватаманюк каже, що є кілька факторів, які впливають на митну вартість, які прописані у митному кодексі. Митна вартість і ціна товару може не співпадати – не треба плутати ці речі.
“Ви могли купити машину і за 1 долар, якщо в дружніх стосунках із продацем. І вартість, яку визначає митний орган, буде відрізнятися від ціни вашої угоди”.
Каже, тепер митниця може використовувати додатково різні інтернет-ресурси, які дають більше інформації по автівках, пригнаних не лише з Європи, а й з Америки чи Канади. І тепер є можливість перевіряти кожен транспортний засіб. Ці інтернет-ресурси офіційно почали використовувати з 25 жовтня.
Василь Ватаманюк пообіцяв активістам, що особисто розгляне усі документи, які вже є в роботі на митниці.
“Ми поговорили, але це слова. Пишіть заяви на моє ім‘я – ми розберемося по кожній машині”, – підсумував Ватаманюк.
Нагадаємо, у четвер, 8 листопада, рада ухвалила закон про розмитнення авто на єврономерах. 250 народних депутатів проголосували за законопроект №8487 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”.
Згідно з документом, встановлюється пільговий термін розмитнення автомобілів, ввезених в Україну. А саме в перші 30 днів після введення закону в дію водіям надаватиметься знижка в 50% на митне оформлення “євроблях”, а наступні 60 днів – 25%. Окрім того, решту 90 днів будуть діяти ставки акцизного податку, передбачені у цьому законі, але “без застосування штрафних санкцій”.
До теми: Розмитнення автомобілів на єврономерах значно подешевшає
Після завершення пільгового періоду, що становить 180 днів, після набуття чинності законом будуть діяти штрафи у розмірі 8500 гривень за порушення умов тимчасового ввезення і транзиту транспортних засобів. Усі сплачені податки за розмитнення “євроблях”, які були ввезені до ухвалення закону, мають надходити до Пенсійного фонду України.
Цей закон запроваджує нову модель оподаткування акцизним податком легкових моторних транспортних засобів. Замість оподаткування одиниці об’єму двигуна транспортного засобу – оподаткування одиниці легкового транспортного засобу.
Comments are closed.