На минулому тижні кілька вечорів поспіль на вулиці Шевченка зрізали багатостраждальні липи. Як так? Якщо ще недавно міський голова Віктор Анушкевичус заборонив їх чіпати. Мовляв, відповідальність за стан дерев перекладає на всіх тих, хто піарився на цій темі. Однак, не склалося.
В п’ятницю ввечері на Шевченка мешканці просто пересварилися між собою. Одні – відстоювали липи, інші – комунікації. Кажуть, що не хочуть, аби дерева падали на людей або балкони.
За словами першого заступника директора департаменту комунального господарства Василя Білика, деякі дерева просто унеможливлюють прокладання мереж. Відтак вони змушені їх забирати. Як результат, минулого тижня було зрізано сім дерев, а взагалі за останні тижні з вулиці забрали 12 штук. Але це ще не все. Ймовірно, що доведеться зрізати ще кілька. Скільки – невідомо, адже все дізнаються прямо на місці і по ситуації.
Слід зауважити: те, що більшість лип зберегли, ще не означає, що вони тут лишаться. Адже, прокладаючи мережі, дерева рубають під самий корінь. Як кажуть комунальники, інакшого виходу нема. Обходять липи скрізь, де це можливо, іноді прокладають навіть під корінь, а рубають тільки там, де змушені.
До речі, факт, що ріжуть під самий корінь додає тільки скептицизму. Хтозна, може, ті дерева через рік-два всохнуть… гарантії, що цього не станеться, не дає ніхто.
Білик підкреслює: вулиця вузенька, а згідно із проектом (його робили ще у 2003 році) мали бути знесені всі липи і розміщені комунікації: вода, каналізація, телефонний дріт, газ, кабель РЕМу. Те, що дерева залишаються, звузило можливість розвернутися, тому працюють впритул.
Мешканці, які протестували проти зрубки, пропонували ставити комунікації по центру. Як каже заступник міського голови Руслан Гайда, там знаходиться теплотраса. Крім того, підкреслює, не варто забувати про охоронні зони.
«Наприклад, від газової труби не можна нічого прокладати ближче, ніж на два метри, – зауважує Гайда. – Це ж не все так просто. Є дозвільно-будівельні норми, яких ми мусимо дотримуватися».
Щодо того, чому це робили ввечері, в неробочий час, то комунальники і тут мають виправдання. Кажуть, що вдень працюють інші структури, які прокладають мережі. А зрізали ввечері, щоб їм не заважати.
Нагадаємо, на ремонт вул. Шевченка торік було заплановано 10 млн. грн. з держбюджету. Але через зволікання різних людей та структур вдалося освоїти тільки 3 млн. грн. Аби вулиця не стояла розритою ще багато років, міська та обласна влада вирішили «скинутися» по 3,5 млн. грн. Перший транш виділило місто – 700 тис. грн., ці кошти департамент комунального господарства витратив на плитку, бордюри, поребрики.
Майже усі підготовчі роботи завершені. Останнє підприємство, яке прокладає мережі, це КП «Міськсвітло». Після цього робитимуть підготовку під тротуарну плитку.
Comments are closed.