У понеділок, 1 липня, Івано-Франківський міський суд продовжив розгляд кримінальної справи екс-директора міського департаменту містобудування та архітектури Олега Гаркота.
Нагадаємо, справа стосовно отримання Гаркотом хабара тягнеться вже півроку. Факт він визнав, однак платити моральну шкоду в сумі 800 тис. грн. потерпілому — забудовнику Віктору Ломею — відмовився. Бо, як каже адвокат Гаркота Василь Притула, жодних доказів, які б підтверджували потребу відшкодовувати моральні втрати, потерпілий не надав.
На попередньому засіданні, яке відбувалося 30 травня, суд розглянув два перші томи із 14‑томної справи Олега Гаркота. Цього разу — ще сім. Правда, суддя зачитував не всі документи. Деякі, за згодою прокурора, Олега Гаркота та Віктора Ломея, пропускали.
Так, «опустили» розгляд третього тому. Учасники процесу вирішили, що читати зміст посадової інструкції керівника департаменту містобудування та архітектури недоцільно. У четвертому томі був протокол обшуку в кабінеті Олега Гаркота, який відбувся після затримання — 15 жовтня 2012 року. Але, на жаль, як сказав суддя Дмитро Руденко, написаний він нечитабельним почерком. Відтак цікавих нюансів звідти ми не довідалися. Також у цьому томі міститься протокол з виїмкою лазерного диску із камери відеоспостереження, яка записала затримання Олега Гаркота. Суддя сказав, що є 3626 файлів, але побачити їх ніхто не зміг.
У п’ятому, шостому та сьомому томах містяться роздруківки телефонних розмов між Олегом Гаркотом, Віктором Ломеєм і депутатом міськради Володимиром Колковським. Їх учасники процесу також вирішили не зачитувати. А у восьмому томі справи міститься висновок грошової експертизи (мабуть, отих 30 тис. доларів, які Віктор Ломей давав як хабар — Авт.), серії та номера купюр тощо.
Крім цього, тут же є роздруківка sms-повідомлень між Колковським і Ломеєм. Оскільки суддя читає поспіхом, то не завжди все можна розібрати, але почули ми таке: «Вітя, ти помилився, то не 30, а 40 т.s». (Суддя наголосив на англійській літері — Авт.) Також суддя зачитав протокол обшуку приміщення ПП «А+Б» (вул. Воїнів інтернаціоналістів, 14). Тут, напевно, слід згадати, що керівником цього підприємства є теща головного архітектора міста Володимира Гайдара Любов Лукомська. А займається фірма — інжинірингом. Як повідомляв Віктор Ломей на одному із попередніх засідань, департамент містобудування зобов’язав виготовляти проектну документацію саме тут. Мабуть, через високий професіоналізм працівників, а не через родинні зв’язки…
Отже, в результаті обшуку знайшли та вилучили документи, які стосувалися будівництва громадського центру по вул. Гетьмана Мазепи, 144. Тут були креслення, кадастровий план, акт встановлення меж, витяг із рішення сесії міськради, державний акт на право користування землею тощо.
А в дев’ятому томі знову ж таки містяться роздруківки телефонних розмов і диктофонних записів. Файли розкидані у дивній послідовності. Спершу йдуть розмови з одного телефону, потім — з другого. Відтак розмови повторюються, а черговість подій плутається.
Був аудіозапис, де Володимир Колковський скаржиться Віктору Ломею на свої особисті будівельні проблеми. А десь Ломей обурюється зволіканням роботи ПП «А+Б» та роботою департаменту містобудування, які загубили його документи. Питав про папери у Колковського, врешті знайшлися. Далі Володимир Колковський пообіцяв, що справу доручить своїй людині — Петру, адже сам їде за кордон. За годину до перетину кордону з Польщею, 8 жовтня минулого року (за день до затримання Гаркота з хабарем — Авт.) Колковський ще спілкувався із Гаркотом по телефону. Говорили якраз про Ломея та його документи.
Ломей забрав ті папери 9 жовтня і подзвонив Гаркоту, сказав: «Свершилось». Той відповів: «Питання залежить від складності об’єкту. Вивчайте». Далі Ломей пішов віддавати гроші «людині Колковського». 30 тисяч доларів він віддав Петру Славенюку, який фігурує у справі як свідок. Той перерахував гроші двічі, а потім поставив їх у внутрішню кишеню куртки.
Потім Славенюк кілька разів зідзвонювався з Олегом Гаркотом, домовлялися про передачу грошей. Гаркот не встигав, питав, чи Славенюк не може під’їхати на вулицю Січових Стрільців. Врешті передав гроші. Після цього вони ще раз зідзвонилися. «Все добре. Все є. До побачення», — сказав Гаркот після того, як депутати забрали гроші.
Попереду ще п’ять томів. Отже, далі буде.
Comments are closed.