В Івано-Франківську можна рибалити будь-де, якщо мати трохи нахабства. Наприклад, минулої неділі «Репортер» виявив на маленькому озері в парку Шевченка двох чоловіків, які спокійно рибалили та пили пиво. Їм не заважав навіть заборонний знак. Міліціонерів поруч ми теж не помітили.
«Парк — громадське місце, — сказали рибалки. — Одні тут гуляють, інші — рибалять. Кожен робить те, що йому заманеться». Якби міський голова Віктор Анушкевичус видав розпорядження про заборону ловити тут рибу, тоді інша справа, вважали чоловіки, а наказ директора парку для них нічого не означає. Тому, мовляв, вони будуть продовжувати робити те, що хочуть.
«Репортер» з’ясував: вилов риби заборонений положенням про режим перебування на території парку, яке затверджене сесією міської ради. Про це нам повідомив директор парку культури та відпочинку Володимир Ротару.
«Міський парк є природоохоронним об’єктом і зоною відпочинку, — наголосив Ротару. — Там діти, лебеді, качки, то який може бути вилов риби? Ми боремося з ними, звертаємося в міліцію, рибінспекцію, але в нас нема людини, яка б постійно стояла біля озера з автоматом і їх розганяла. Тим більше у вихідний день».
За словами Ротару, ранком в неділю працівники парку вже повідганяли рибалок, але згодом ті знову повернулися. Каже, таке часто трапляється, й вудки — ще не найстрашніше. Значно гірше, коли приходять браконьєри із сітками, й не на малий став, а на центральне озеро…
Крім того, зауважує Ротару, в парку заборонений не лише вилов риби, а й вигул собак. Але мешканці й на цю заборону не звертають уваги. «При вході в парк є таблички, де написано, що можна і що не можна, — підсумував він. — Але мешканці роблять те, що їм хочеться. Наші люди такі є — незаконно слухняні».
А от колишній начальник облрибінспекції, а нині журналіст і громадський діяч Руслан Коцаба вважає, що конфлікт розвивається саме завдяки владі, яка не дає можливості легально рибалити в місті.
«Треба розвивати культуру рибальства, — говорить Коцаба. — Звісно те, що в середині парку рибалять і під час нересту — неправильно. Бо там має бути чисте озеро та декоративна риба. І це треба тільки охороняти. А от на великому озері треба вводити платне рибальство й передбачити: на одну чи дві вудочки».
Коцаба переконаний, що рибалки на це погодяться. Бо більшість хоче рибалити легально.
Comments are closed.