Політика

Бистриці манять, влада не дозволяє

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цілий парад вихідних та не по-весняному тепла погода нагнали на береги обох Бистриць в Івано-Франківську цілі зграї народу. Неофіційний купальний сезон відкритий. А от до офіційного в місті тільки готуються.

Те, що маємо

У неділю, близько обіду вирушаємо на Бистрицю-Солотвинську. Вже в посадці між Надрічною алеєю та берегом кишить життя – десь зо три великі компанії, які приїхали машинами. Люди розклали мангали, привезли з собою столики, у повітрі пахне шашликами.

На берегах люду ще більше. Порозкладали килимки: хто далі у травичці, хто біля самої води – на камінні, одна компанія навіть витягла на маленький острівець розкладне крісло. Розкласти покривало на велику компанію таки немає можливості, бо береги в ямах і горбах.

«Як водичка?», – питаємо в хлопчини, що якраз обтрушується. «Тепла, – вдоволено відповідає той, – і чиста». Вода то, може, й чиста, а от береги… Сюди поприбивалися гіляки та корчі, а ще пластикові пивні пляшки та пакети.

Трохи далі у траві натикаємося на пакет зі скляними пляшками. Їх хтось зібрав, але до смітника донести сил уже не вистачило. Хоча туди метрів зо 20. Трохи далі – ще гірше. З одвічної журналістської цікавості мали нещастя зайти у кабінки, які, певно, колись були туалетом. Одна вщент завалена пляшками, інша – краще не будемо писати, чим. А за кілька метрів нарід з великим смаком споживає ковбаски…

Одне для всіх

Цього вівторка на оперативній нараді у мера якраз піднімалося питання купального сезону. Треба сказати, що ще 4 квітня побачило світ розпорядження міський голова, згідно з яким єдиним місцем масового відпочинку мешканців на водних об’єктах є міське озеро, закріплене за парком імені Шевченка.

Як доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій МВК Юрій Щочкін, нині на озері створені всі необхідні умови для безпечного відпочинку. Там є рятувальний пост, визначені межі пляжів, також проведено водолазне обстеження і очищено дно, підготовлені стенди з правилами поведінки для відпочивальників.

Сам директор міського парку Володимир Ротару каже, що, крім того, на озері зробили безкоштовний громадський туалет і душ, а також є три кабінки для перевдягання. «Зараз ми чекаємо виснов­ків санепідемстанції, чи якість води дозволяє купатися в озері, – розповідає він. – Як тільки буде позитивний висновок, відриваємо пляж».

Хоча купатися можна буде далеко не всюди. Як каже Ротару, плесо нашого міського озера – 30 гектарів, а територія, де дозволено купатися, – близько 100 метрів. Це біля човнової станції. «На озері обривисті береги, є глибокі місця, а обстежити 30 гектарів практично неможливо, – запевняє він. – Я дуже прошу людей не запливати в заборонені місця».

Річкам – міліцію

А річки? Як і в минулі роки, офіційно там купатися не дозволено. Як каже Юрій Щочкін, хоча ще кілька років тому на річках були міські пляжі, тепер їх дозволити просто нереально. В Україні діють «Правила охорони життя на водних об’єктах». «І ці місця не відповідають правилам, – говорить Щочкін. – Там обов’язково мають бути рятувальні пости, пологий берег, дно піщане, а у нас же ж самі знаєте – каміння, кущі і т. д. І узаконити розпорядженням міського голови і сказати, що це місце відпочинку, ми не можемо, бо якщо там станеться нещасний випадок, прокуратура спитає тоді у міського голови – чому ви дозволили там купатися?».

З іншого боку, ніхто людей з води виганяти не буде, навіть спеціальних табличок не встановлять. «Ми знаємо, що табличка все одно не заборонить людям відпочивати. Повисять тиждень-два, а потім їх знищать», – каже Юрій Щочкін.

Як мінімальний захід безпеки – річки патрулюватимуть міліція та громадське формування «Штаб». Про те, що «дружинників» таки мають задіяти до охорони громадського порядку, наголосив Віктор Анушкевичус. А то, мовляв, через день по два-три посвідчення виписують, а як задіяти їх – то хіба кілька людей знайдеться.

«У першу чергу будемо інструктувати їх у тому плані, аби слідкували, чи люди не зловживають спиртним, – пояснює Юрій Щоч­кін. – Бо від дуже вже нетверезих можна чекати нещастя».

Як повідомили у міському відділі МВС, міліція традиційно збільшить кількість нарядів охорони громадського порядку, наближених до місць відпочинку людей. Усе літо триватиме оперативно-профілактична операція – «Берег».

Ще трохи про сміття

Керівник КП ДРЕУ Володимир Юсипів каже, що на дамбі Бистриці-Надвірнянської вже поставили три сміттєві баки. І там систематично прибирають дві людини. «Щодо дамби на Бистриці-Солотвинській, то свого часу на всіх проходах там були смітники, – продовжує він. – Майже всі покрали, лишилися тільки «роги», і ми на них чіпаємо пакети. Останній час їх не відновлювали, не було коштів. Але ставимо сміттєві баки, нині їх там сім. Там теж є дві працівниці, які прибирають. Хоча, чесно кажучи, кошти на прибирання дамб на цей рік бюджетом нам ще не передбачено».

Крім того, каже Юсипів, є домовленість з приватною фірмою, що вони біля сміттєвих баків поставлять ящики для пет-пляшки та скла. «Ми стараємося по мірі можливості підтримувати там порядок», – запевняє він.

Виглядає, що головне завдання для всіх відпочивальників можна визначити двома пунктами: не перепити й донести своє сміття до баку. І смачного нам усім відпочинку!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.