У вівторок, 14 травня, розбираючись із виконанням міського бюджету за І квартал цього року, міські обранці знову сварили міського голову Віктора Анушкевичуса.
Дорікали за гроші. Як сказала «Репортеру» начальник фінуправління Вікторія Сусаніна, вона й не пам’ятає, щоб таке просте питання розглядали так довго. Зазвичай його приймали без обговорення.
«Діяльність мера Анушкевичуса та його заступників є збитковою для міста», – виніс вирок голова бюджетної комісії, свободівець Роман Онуфріїв. Так він вкотре висловив претензії щодо реконструкції вулиці Шевченка. Назвав цю вулицю ганьбою, про яку мер не хоче говорити. Мовляв, такі речі не може терпіти навіть обласна влада, яка запропонувала 3,5 млн. грн. на ремонт вулиці. «Обласна влада цього року повинна була співфінансувати об’їзні вулиці, – сказав Роман Онуфріїв. – Натомість кошти очевидно підуть на Шевченка».
Крім цього, він дорікнув Анушкевичусу дотацією вирівнювання, платою за землю, недоотриманням коштів у бюджет, невиконанням доручень тощо. «Мало того, що міські очільники не здатні мобілізовувати кошти у бюджет, – акцентував Онуфріїв. – Вони ще й не здатні ними ефективно розпоряджатися».
Після нього говорити пішов депутат п’яти скликань, член «Батьківщини» Володимир Стасюк. Сказав, що погоджується з усім сказаним, але ж він ще на початку 2011 року публікував відкритий лист, де пояснював, чому Віктор Анушкевичус не може бути мером: там йшлося про схильність до егоцентризму, самопіару тощо. «Чому 2,5 роки ми заставляємо міського голову мучитися на цій важкій посаді й нести шапку Мономаха, яку він не може нести?», – спитав Стасюк.
Але Роман Онуфріїв зробив вигляд, що він до того немає стосунку. Хоча всі розуміють, що за великим бажанням «Свобода» таки може зняти мера з посади та взяти відповідальність за місто на себе. Якби їм це було вигідно. «Я не можу залізти в голову міському голові, – відповів Онуфріїв, – і збагнути широту його думок».
Не погодився із доповіддю Онуфріїва депутат від «Фронту змін» Сергій Борзов. Він дорікнув голові бюджетної комісії тим, що депутати часто спершу відмовляють підприємцям у продовженні оренди землі, а потім думають, чому немає грошей.
Врешті вирішили, що вся земля, яка є в місті, має пройти інвентаризацію. І хоча про це говорять уже не вперше, маємо надію, що після цієї сесії питання почне рухатися.
«Те, що я, пане Романе, заважаю вам робити деякі речі, це факт, – відповів Віктор Анушкевичус Роману Онуфріїву. – І те, що ви заважали з вулицею Шевченка, теж є фактом. Тому що саме з вашої вини ми втратили більше місяця. Ви наполягали на тому, що розпорядником коштів має бути УКБ, але потім дослухалися й через місяць змінили розпорядника на департамент комунального господарства».
Крім цього, мер зауважив, що йому нелегко нести «шапку Мономаха». Особливо, коли депутати перекручують і нагнітають. Пообіцяв дати письмові відповіді на всі запитання та відзвітуватися за всі сім років.
До речі, як дізнався «Репортер», дійсно не всі претензії мали підстави. За словами першого заступника міського голови Зіновія Фітеля, Івано-Франківськ збирає плату за землю на рівні зі схожими обласними центрами, а не відстає, як це подав Онуфріїв. У 2010 році Івано-Франківськ отримав 33 млн. грн., 2011 – 43, а у 2012 – 46 млн. грн. До порівняння, Луцьк: 2010 – 27, 2011 – 38, 2012 – 40 млн. грн., Тернопіль відповідно – 21, 35 і 36 млн. грн., а Рівне – 36, 47 і 48 млн. грн.
…Після розгляду питань мер оголосив годину перерви. Потім на прохання депутатів мала відбутися позачергова сесія. Міські обранці хотіли, щоб мер виніс на неї питання про новий склад виконкому. Натомість, він виніс на сесію питання про долання вето, яке він наклав на положення про дольову участь співвласників у поточних та капітальних ремонтах.
Та оскільки депутатів воно цікавило менше, ніж виконком, то вони просто проігнорували сесію. Усі, крім чотирьох ударівців і секретаря міськради Миколи Вітенка, на сесію не прийшли.
Comments are closed.