Політика

Запитай у влади (31.01.2013)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оператив­но отримати відповіді на найпроб­лемніші для них запитання.

Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.

 

Володимир, менеджер:

— Одного разу спробував купити молоко для дітей на ринку по вулиці Коновальця. Оскільки молоку «від бабусь» не довіряю із санітарних міркувань, то вирішив довіритися вивісці на палатці «Фермерське. Рідна земля». Але побачене викликало тривогу й цілу купу запитань.
Чи можна молоко зберігати в бідоні просто на землі? Чи повинні продавці мити свої руки та де вони мають це робити? Чи відповідає така торгівля чинному законодавству? Чи хтось перевіряв якість того молока, чи мають продавці на нього сертифікат? І, нарешті, елементарне: чи оформлені продавці цього молока офіційно на роботу — з відповідним проходженням медогляду?

Іван Ляхович, начальник управління торгівлі Івано-Франківського міськвиконкому:

— Якщо вони торгують на ринку, то повинні мати ветеринарне посвідчення, яке засвідчує якість продукції. Ці документи видає ветеринарна служба, то питання до них. Якщо людина вважає, що там щось не так, вона має право перевірити документи — всі папери мають бути у цій палатці. Додам тільки, що молоко має підлягати пастеризації.

Микола Сендецький, начальник міського управління ветеринарної медицини:

— Молоко, яке надходить з ферми, має супроводжуватися ветеринарним свідоцтвом форми № 1. У ньому вказують усі профілактичні дослідження, яким піддаються корови: на туберкульоз, лейкоз, а також на приховані форми маститів. У нашому випадку молоко «Фермерське. Рідна земля» дійсно надходить із цими документами.

Наступний етап — лабораторне дослідження молока на жирність, кислотність, факт забруднення та на інші показники у лабораторіях ветсанекспертизи на ринках міста: на вулицях Стуса, Коновальця, Хоткевича. Після цього продавцям надаються експертні висновки. Процес витримується, це молоко надходить у реалізацію тільки після цих досліджень. Перед вживанням його рекомендується прокип’ятити.
Наголошу, що контроль нашої служби за цієї продукцією здійс­нюється тільки на ринках міста, де є відповідні місця з дотриманням санітарних вимог. Правда, реалізація цього молока, як і інших харчових продуктів, проходить і в інших місцях, крім ринків. Тоді це є стихійна торгівля, і то вже компетенція МВС, точніше — дільничних.

Щодо бідонів на землі, то можу сказати тільки стосовно ринків — там вони торгують або в накритих палатках, або ж з торгових рядів. І мають мінімальний перелік засобів, який потрібен для реалізації цього молока.

Леся Палійчук, заступник головного лікаря Івано-Франківської міської СЕС:

— По санітарних книжках можу сказати тільки те, що люди вироб­ляють їх самі. Щодо перевірок з нашого боку, то, згідно з законом, перевіряти підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, ми не маємо права. Тільки якщо є запит з прокуратури чи обласної СЕС. Якщо ж навіть до нас звернулися зі скаргою на цього підприємця, то ми скаргу не розглядаємо до тих пір, поки не будемо мати дозволу з Держепідслужби України.

Оксана Сеник, підприємець, спеціалізується на торгівлі молочною продукцією:

— Усе згадане є стихійною торгівлею, бо, за чинним законодавством, продавати молоко слід у належних місцях — кіосках, павільйонах, магазинах з холодильним обладнанням. Має бути умивальник, рукомийник, фізрозчин. Обов’язкова також наявність журналу перевірки рук працівників на гноячкові захворювання шкіри, санітарного журналу, журналу температурного режиму холодильного обладнання тощо.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.