Минулої суботи івано-франківські депутати відбули дві сесії, відправили виконком у відставку, прийняли бюджет-2013 і проголосували за секретаря міськради.
Перед сесією члени виконкому затвердили бюджет міста на новий рік. Суперечок майже не було. Хоча могли бути. Адже цього року він вперше писався у двох варіантах. Один — у кабінеті міського голови Віктора Анушкевичуса, другий — десь, під керівництвом голови бюджетної комісії Романа Онуфріїва. Але «розганятися» як одному, так і другому не було куди, тому й відмінностей виявилося небагато…
Підрахунок результатів голосування
Як прокоментував мер, місто змушене погоджуватися з цифрами Мінфіну. Навіть попри те, що вони завищені. Бо приймати дефіцитний не можна. Мовляв, потім їздити до Києва і щось доводити — ще гірше.
В кінці засідання міський голова Віктор Анушкевичус запевнив виконкомівців, що сьогодні відставки виконавчого комітету не буде. А тих, хто у цьому сумнівався, запросив на сесію міськради. Мовляв, буде на що подивитися.
У роботі сесії взяли участь народні депутати Руслан Марцінків та Олександр Сич. І саме вони стали першим каменем спотикання між Онуфріївим та Анушкевичусом. Головний міський свободівець обурився тим, що нардепи не отримали офіційного запрошення, та наполегливо попросив мера на усі наступні засідання запрошувати, причому у письмовій формі.
Також Роман Онуфріїв дорікнув голові міста за те, що минулого разу той перервав сесію. «Якщо ви не вибачитеся, то депутати візьмуть приклад з вас і теж втечуть із зали», — пригрозив голова більшості. Анушкевичус не вибачився. Депутати не втекли. Надто вже вони були зацікавлені у наступних питаннях.
Мер звітував трохи більше 10 хвилин. Велику увагу приділив святкуванню 350-ліття міста, згадав про Євро-2012, Паралімпіаду тощо. Онуфріїв знову обурився. Мовляв, яка у цьому всьому особиста заслуга міського голови? Сказав, що це не звіт, а виступ. Мовляв, звіт має бути у письмовій формі і з цифрами. Потім висловив ще купу претензій.
Не здивувало. Адже тим часом депутатам видали на руки проект рішення сесії. Воно складалося з п’яти пунктів: звіт виконкому прийняти до відома, визнати його роботу незадовільною, розпустити виконком, міському голові внести пропозицію про склад міськвиконкому на наступній сесії, контроль за виконанням рішення покласти на Михайла Сеньківа, голову мандатної комісії. Видно було — підготувались.
Мер закликав депутатів задуматися, сказав, що у складі виконкому є члени усіх партій, окрім «УДАРу», тож якщо вони дадуть їм незадовільну оцінку, то це означатиме, що їхні люди працювали неефективно. Не допомогло. Тоді Анушкевичус запропонував визнати задовільною роботу всіх членів виконкому. Він єдиний за це і проголосував, ще троє утрималися. Сеньків зачитав проект рішення про розпуск виконкому. Сесія його прийняла: 38 — за, проти — один, утрималися двоє.
Після цього міський голова заявив, що у новому виконкомі все одно будуть працювати фахівці своєї справи. Мовляв, він особисто буде за цим слідкувати й не допустить, щоб комітет перетворився у політичний клуб. «Новий виконком працюватиме у тому складі, який подасть на сесію міський голова, — сказав Анушкевичус. — Іншого складу не буде».
Далі сесію, як годиться, закрили. І тут же, з гімном і молитвою, відкрили нову, позачергову. Мер одразу виніс на розгляд кандидатуру депутата-свободівця Миколи Вітенка, заступника директора ЄРЦ, на посаду секретаря міськради. Міський голова повідомив, що мав особисту зустріч з Вітенком, а той під час виступу пообіцяв стати ланцюжком, який з’єднає міськраду і новий виконком.
На підтримку Миколи Вітенка виступив ще один свободівець — Роман Харук: назвав кандидата ерудованим молодим чоловіком, грамотним юристом і людиною, «яка вміє робити висновки, спрямовані на позитив». Після таємного голосування Вітенко став секретарем міськради: 42 депутати — за, двоє утрималися.
Аж потім нарешті прийняли бюджет 2013 року. Звісно, ідеально не пройшло. Були зауваження і в депутатів від «Фронту змін», і від «УДАРу». Проте обранці майже нічого не поміняли. «Бюджет не статичний, а динамічний, — заспокоїв усіх допитливих Роман Онуфріїв. — Ми будемо його змінювати, але після того, як побачимо, як розпорядники коштів їх використовують та залучають співфінансування».
Отже, загальний бюджет доходів на 2013 рік має становити 872 368,320 тис. грн., дотація вирівнювання — 67 410,2 тис. грн., а субвенції з держбюджету — 267 266,32 тис. грн. Як сказав Онуфріїв, цих коштів вистачить рівно на 10 місяців…
Comments are closed.