Останні кілька тижнів на Тисменицькій брамі розкопки не ведуться. Фахівці працюють над написанням наукового звіту та розробляєть архітектурне рішення музеєфікації та накриття знахідки.
Проект накриття представила у мережі активістка і співзасновниця ініціативи “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич. Каже, готова приймати пропозиції.
Розробка проекту та всієї необхідної документації забере не один місяць, команда не встигне з накриттям до холодів. Тож на нанараді вирішили засипати розкопки на час підготовчих робіт піском – це вбереже старовинні кам’яні кладки від морозів і можливо руйнування. А з настанням тепла активні роботи на місці продовжаться.
“Текст з поясненнями щодо задуму, розміщеного на інформаційному плакаті на огородженні розкопок, – повідомляє Козакевич. – Нам цікава і важлива ваша думка. момент хвилюючий, адже з таким археологічним досвідом місто стикається вперше. Віримо, що цей досвід матиме логічне і таке очікуване позитивне завершення. Чекаємо на ваші відгуки!”
Згідно із концепцією місце знахідки перетвориться у громадський простір з кількома функціями – освітньою, рекреаційною і науковою.
“Доступність огляду знахідки з різних сторін та місця для відпочинку дозволяють пізнавально проводити час, організовувати різні заходи та події – від екскурсій та уроків історії чи лекцій для учнів та студентів до наукових конференцій та камерних музичних концертів.
Завдяки скляним конструкціям, простір «Тисменицька Брама» гармонійно вписується в історичне середовище середмістя, вдало доповнюючи вже існуючі домінанти та краєвиди.
Наявність інформаційних стендів для містян і туристів, які ознайомлюють з історією археологічної знахідки, підвищуватимуть рівень обізнаності щодо історії міста, зацікавлюватимуть до її вивчення та бережного ставлення до культурної спадщини.
Завдяки запропонованим архітектурним рішенням накриття та музеєфікації, надається можливість огляду знайдених під час археологічних розкопок горизонтальних і вертикальних площин фундаментів Тисменицької брами, які виконані різними кладками та матеріалами, характерними 17-18 ст.
Для подальшого вивчення, дослідження знахідки конструктивно передбачений доступ до знахідки науковців, археологів, студентів”.
Comments are closed.