Люди Статті Фото

Прикарпатські лісівники стали людьми тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає лісівників Прикарпаття, які встигли і професійне свято відзначити, і потрапити в поле зору активістів – природоохоронців. лісівники

Концертну програму з музикою і співами вони провели за кілька метрів від Центру реабілітації диких тварин. На святкування прихопили опудала та охоче з ними фотографувалися, а жирною крапкою стало мисливське дефіле з рушницями. лісівники

На святкування Дня працівника лісу колективи лісових господарств області з’їхалися до Галицького національного природного парку. На його території і розміщений центр реабілітації диких тварин. На газоні парку розгорнули сцену, з неї працівників лісу вітали творчі колективи, керівництво та чиновники. А дикі тварини центру у своїх клітках стали мимовільними гостями дійства.

Організовувало свято управління лісового господарства області. Телефоном «Репортеру» пояснюють, що про спокій тварин вони теж переживали, втім, переконані, що гучні екскурсії дітей завдають тваринам не менше клопоту. Мовляв, музика була не така й гучна, а святкування не дуже масштабні. Обіцяного ґрунтовнішого коментаря редакція так і не отримала.

Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук потрапив у скандал і в “людину тижня”

Навпроти – на галявині кожне з лісових господарств влаштувало виставку своєї діяльності. На стендах були зразки лісових і декоративних рослин, насіння. А окремі колективи створили цілі композиції з ягід, моху та грибів – на кшталт осінніх виставок у школі, лиш масштаб більший.

Кілька господарств прихопили з собою опудала вовків, ведмедів та оленів, з якими охоче фотографувалися самі ж працівники лісових господарств. Аби додати цьому всьому краси, виставкові намети прикрашали зрубаними гілками й деревцями. У виставкових наметах також пригощали вином і наливками, сирами, домашньою випічкою.

На запитання, навіщо на виставці опудала вовка та оленів, Надія Зьола, інженерка лісових культур Надвірнянського лісгоспу, пояснює – хотіли показати багатство лісів у районі.

Людмила Лінник і Леся Качурова стали людьми тижня за версією “Репортера”

Першою забила на сполох у мережі київська активістка Наталія Вишневcька.

Її обурило гучне відзначення свята працівників лісу в Галичі. Вона переконана: такі дійства – з рушницями та вбитими тваринами – руйнують імідж Центру реабілітації диких тварин і псують репутацію лісівників.

«У Галицькому реабілітаційному центрі тварин стався когнітивний дисонанс. Такими «святкуваннями» у стилі УРСР, не тільки руйнують імідж центру, а й принижують працівників, які категорично не сприймають такі речі, – вважає Вишневська. – Дефіле з убитими лисицями на плечах недалеких дівчат, популяризація мисливства у центрі, де за гучною сценою розташовані вольєри з постраждалими лисицями, що проходять реабілітацію після притравки, це – апофеоз рагулізму».

Активіст Василь Томашевський став людиною тижня за версією “Репортера”

Заступник директора Галицького НПП, а за сумісництвом керівник реабілітаційного центру Володимир Бучко пояснює, не знав про програму, бо був на конференції в Польщі. Втім, провину визнає – каже, це сором для парку.

Серед працівників лісу однозначно є хороші люди, які люблять свою роботу і, можливо, захищають тварин. Не виключено, що й управління лісового господарства не хотіло такої реакції. Та й мисливство у нас поки що не заборонене. Але сумно, що опудала тварин досі нікого не дивують, більше того, – мотивують на пам’ятне селфі, а дисонанс викликають лише у захисників природи.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.