Більшість звернень іванофранківців минулого тижня були пов’язані з погодою. Про це на оперативній нараді повідомила керівник служби оперативного реагування Тетяна Клочко. Під час злив, крім підтоплень дворових територій, постійно «тонуть» вулиця Надрічна, перехрестя Івана Павла ІІ — Івасюка та приватний сектор на Кардинала Любачевського.
До речі, затоплення Надрічної — давня проблема. Відтак, за словами головного інженера КП «Водоекотехпром» Володимира Бабича, там планують пробувати в одній із камер зробити перемичку, щоб перенаправити потоки.
«За тиждень дощів ми взяли на контроль 47 звернень громадян про затоплення квартир і під’їздів через течу покрівель та незадовільний стан дощозливних елементів, — відзвітувала Клочко. — Із них 19 ще не виконані».
Те, що виконавці послуг знімають звернення з контролю, ще не означає, що проблема усунута, каже Клочко. Адже буває, що звернення знімають як виконані (переважно по стану дощівок), а мешканці під час кожного дощу знову скаржаться на затоплення. Така проблема є будинках колишнього ЖЕО №8, зокрема, на Молодіжній, 34, 50, Хоткевича, 71, 54.
На це керівник ЄРЦ Вадим Войтик відповів, що затоплення квартир відбувається через різні причини. «Буває, що дощівка забивається «за допомогою» самих мешканців, — сказав Войтик, — які виносять на дах сміття, пляшки, а це все стікає у «дощівку» та забиває її». Правда, є й випадки, зазначив керівник ЄРЦ, коли дах дійсно потребує капремонту. Але для цього треба, щоб мешканці взяли участь у співфінансуванні робіт.
Перший заступник міського голови Зіновій Фітель попросив Вадима Войтика взяти на контроль усі 47 дахів. Пообіцяв, що там, де мешканці будуть готові зібрати кошти, влада допоможе співфінансуванням, а з іншими варто провести роз’яснювальну роботу.
Крім того, після тривалих дощів у місті є проблеми з дворовою каналізацією. Як сказала Тетяна Клочко, масово надходять звернення про затоплення підвалів і різкий запах у будинках. «Водоекотехпром» за тиждень прийняв 153 таких скарги. На ліквідації аварій працюють чотири бригади. Правда, буває, що виконання заявок затягується на кілька днів.
Не в останню чергу це стається тому, що обслуговування дощових мереж для «Водоекотехпрому» є збитковим, каже головний інженер підприємства Володимир Бабич. За його словами, з бюджету покриваються тільки чистка та дрібний ремонт вуличних дощових колодязів. А от обслуговування колекторів не покривається зовсім. Адже при потребі 630 тис. грн. з міського бюджету цьогоріч виділено тільки 294 тис.
«За останні 10-15 років у зв’язку з ростом будівництва у нашому місті збільшилася площа твердого покриття, — зауважив Бабич, — в результаті чого зріс об’єм відведення дощових вод існуючими системами дощових колекторів і мереж, які при інтенсивних скидах не спроможні своєчасно відводити дощові води. Тому в місті виникають підтоплення. А нові мережі за невеликими виключеннями не розвиваються».
Крім того, за словами Володимира Бабича, є проблема і в тому, що двірники засмічують каналізацію сміттям. Та й відсутність на багатьох вулицях дорожнього покриття додає засмічення…
Comments are closed.