Люди

Ігор Цепенда

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього разу — ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. За впевненість. Минулого тижня Цепенда представив нових проректорів, а також розповів про найближчі плани керівництва вишу. І повідомив, що вже за місяць університет береться за консервацію обсерваторії на горі Піп Іван.

Рятувати знамениту гірську руїну виш буде не самотужки, а в рамках спільного проекту з Варшавським університетом. Спочатку законсервують, а потім мають відновити. За словами ректора ПНУ, ще місяць тому був великий ризик того, що обіцяний за проектом грант на 70 тисяч доларів не надійде. Тож йому довелося самому їхати до Польщі, та зустрічатися з віце-маршалками польського сейму Чезари Грабарчиком та Мареком Кухчінським.

За словами Ігоря Цепенди, роботи почнуть з липня. Обсерваторію збираються накрити дахом, обробити стіни, закрити двері, вікна та інші отвори у стінах будівлі. Таким чином сподіваються висушити приміщення, яке за 70 років простою набрало багато вологи. «Сушка» має тривати один-два роки. Зараз автори проекту вирішують, як транспортувати до обсерваторії необхідні матеріали — по землі чи гелікоптерами.

«Білого слона» на горі Піп Іван збираються відновлювати ще з 1996 року. Проте досі незрозуміло, що саме, врешті-решт, у тій будівлі мають зробити. В липні на українсько-польській міжпарламентській асамблеї в Яремче мають вирішувати, як у майбутньому відновлювати обсерваторію.

Ну, будемо сподіватися, що розмови таки закінчаться якимись реальними рухами. Бо останніми роками обсерваторія лише підкреслює невмирущу актуальність своєї назви — за однією з версій, «білий слон» (Biały Słoń) на жаргоні польських чиновників середини ХХ століття означав химерний, непідйомний задум. Але нехай хоч цього разу все вийде…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.