У п’ятницю, 14 вересня, колективи лісових господарств області з’їхалися до Галицького національного природного парку на святкування дня працівника лісу.
На газоні парку розгорнули сцену, з якої працівників лісу вітали творчі колективи області, керівництва та чиновники.
Навпроти – на галявині кожне з лісових господарств влаштувало виставку своєї діяльності. На стендах є зразки лісових та декоративних рослин, насіння. А окремі колективи створили цілі композиції з ягід, моху і грибів.
Кілька навіть ставили опудала вовків та ведмедів, з якими охоче фотографуються самі ж працівники та гості свята. У виставкових наметах також пригощають вином і наливками, сирами і домашньою випічкою.
Іван Мандзюк розповідає, що залишив роботу у лісовому господарстві ще 20 років тому. У власному господарстві в Галичі він розводить кактуси, сукуленти та інші рідкісні рослини.
Каже, його колекція – одна з найбільших в Україні. Його кактуси розміщені в парнику з підігрівом на 35 м². На ярмарку він представив частину своєї колекції та розведені на продаж рослини.
«Перший кактус я посіяв у 1969 році. Але в колекції є і старіші, подаровані мені. Є також і рідкісні рослини, – говорить Мандзюк. – Наприклад, лише у дворі є велика колекція рододендрон і до 10 видів магнолій».
А у наметі Надвірнянського лісгоспу – зразки лісового насіння і плодів. Перед наметом – стенд зі зразками лісових зрубів і опудало вовка у вінку.
Надія Зьола, інженерка лісових культур надвірнянського лісгоспу, розповідає, що на виставці хотіли показати багатство лісів у районі і донести, що ліс треба шанувати.
«Ліс – це природнє багатство. Ми представили тут колекцію насіння, лікарські рослини. Також є варення з малини, ожини, брусниці, консервовані гриби і мед – лісгосп має свої вулики».
Кращим працівникам лісу вручили грамоти і нагрудні знаки «За відмінну службу».
Comments are closed.