Добрий господар, котрий має у своєму володінні приватний будинок або дачу, а тим паче – сад, аж ніяк не обійдеться без хорошої ланцюгової пилки. Для домашнього користування найкраще підійде електрична модель. Вона неважка і невелика, в руках її втримати набагато легше, ніж бензинову, та й користуватись зручніше. Електропилка завжди готова до роботи, потрібно лише ввімкнути її в розетку. Не потребує заправки дорогим пальним і складного техогляду. І ще вона економна – адже бензин нині набагато дорожчий за електроенергію.
Саме тому електропила являє собою один із найбільш популярних агрегатів, які часто використовуються на території приватних будинків. Завдяки своїй багатофункціональності, надійності і високій потужності, вона здатна за короткий термін зрізати і розпиляти велику кількість деревини. Використовується і під час ремонту, і для заготівлі дров, і для обрізки гілок в саду.
Вибрати якісну електропилу непросто, це доволі складне завдання для власника великого саду чи господаря будинку.
Класи електропил
Електропили – досить об’ємний арсенал техніки. Одні моделі придатні для постійного и частого використання в приватному господарстві, інші ідеальні для розчищення саду, треті мають достатню потужність, щоб зрізати дерева чи використовувати їх в будівництві. Тому фахівці з продажу ланцюгових електропил – storgom.ua/tsepnye-pily/electricsaw.html стверджують, для того, щоб правильно підібрати електричну пилку для повсякденного використання, необхідно знати, що всі вони розділяються на два великі класи:
- Побутові. Це найбльший по чисельності тип агрегатів. Вони мають широкий спектр функцій і часто застосовуються для чистки садів, обрізання сухих гілок і заготівлі невеликої кількості дров. Як правило, вони вирізняються практичністю, ергономічністю корпуса і доступністю. Завдяки цим характеристикам, побутові електричні пили користуються широкою популярністю серед користувачів. Варто відмітити, що найбільш популярними стали агрегати компаній Iron Angel (Голландія) та Vitals (Латвія). Вони мають широкий спектр функцій, а також виготовляються з надійних і стійких до механічних навантажень матеріалів.
- Професійні. Це потужні і продуктивні агрегати з покращеними технічними характеристиками. Вони часто застосовуються не так в домашньому господарстві, як в промисловості чи комунальних структурах. Проте, і для домашніх потреб, особливо будівельних завдань, їх варто купити. Професійні електропили мають підвищену потужність двигуна, як правило, більший і важчий корпус, а також довший електричний кабель, що розширює радіус використання моделі. Функціональні, мають вмонтовану електроніку, яка відповідає за стабільні обороти двигуна і плавний запуск. Найбільш популярним виробником серед українських користувачів стала японська компанія Makita. Ця фірма десятки років займається виготовленням професійної техніки, а її товари відзначаються високою якістю і безпекою в роботі.
Основні параметри при виборі
Для того, щоб зробити правильний вибір моделі електропили, яка б максимально змогла задовільнити ваші потреби, перш за все, необхідно ознайомитись з основними вимогами до цього потужного і надійного агрегата.
Ми виділи для вас найважливіші робочі параметри кожної моделі електропили:
1. Потужність двигуна. Потужність електродвигуна являє собою основний робочий показник, який впливає на спектр можливого використання агрегата. Потужність визначає можливості моделі, тому її варто враховувати в першу чергу. Побутові пили мають потужність від 1400 Ватт до 2400. Професійні можуть досягати і 3-кіловаттної позначки, така пилка легко спилює товсте дерево в саду.
2. Довжина шини і крок ланцюга. Дані характеристики визначають ріжучі властивості тієї чи іншої пили. Те, як пила врізається в поверхню, визначає можливість роботи з різними типами деревини. Тому перед покупкою краще ознайомитися з ними і правильно оцінити об’єм майбутніх робіт.
- Довжина шини. Для дрібних домашніх робіт і обрізання тонких гілок на деревах, достатньо і корткої шини, на 35 см, для регулярногго розпилювання товстих колод краще взяти пилу з шиною на 45 см, проте вона важка і не зовсім зручна. Оптимальна довжина шини для домашнього і професійного використання – 40 см.
- Крок ланцюга. Найбільш вживані показники:
– 0,325 – в основному, застосовується на побутових інструментах. Ріже легко, плавно, особливо на початку роботи.
– 0,375 (3/8 дюйма). Такий ланцюг придатний для колод середньої товщини.- 0,404 – для професійних агрегатів. Для дому брати не рекомендуємо, оскільки, чим більший крок, тим важче справитися з інструментом, оскільки він стає агресивним і потужним.
4. Система натяжки ланцюга. Після багатогодинної роботи ланцюг, зазвичай, провисає. Тому потрібно вибирати модель, яка буде легкою в питанні технічного обслуговування і виправлення дефектів. Натягач має бути максимально доступним для оператора. Є натяжка за допомогою гаєчних ключів, вона трохи триваліша і складніша, зате досить надійна. А є – безключова, з нею необхідно лише підкрутити потрібний гвинт, що дуже швидко і легко.
5. Вага і ергономіка моделі. Ці характеристики відповідають за комфорт під час вашої роботи. Так як дуже часто спилювання і різання проводиться протягом кількох годин, то корпус моделі має бути не тільки легким, але практичним і ергономічним. Від хорошої пили руки не повинні боліти, вона зручна, має підтримуючу опору, сбалансовану шину і хорошу систему гасіння вібрацій
Розміщення двигуна
Розміщення двигуна тієї чи іншої моделі також впливає на практичність її використання. Варто відзначити, воно буває:
- Поперечним (під прямим кутом до осі двигуна);
- Поздовжнім (паралельно осі двигуна).
Поперечне розташування двигуна означає, що основний робочий елемент знаходиться справа або зліва від осі пили. Іноді такий дизайн досить непрактичний, коли мова йде про роботу в важкодоступних місцях, наприклад, під час зрізу гілок серед густих крон дерев. Поперечно розташований мотор зачіпає сусідні гілки. А ще його трохи «веде» в сторону, що дволі незручно. Зате потужність і продуктивність у таких пил вища, оскільки вся сила двигуна передається на ріжучу гарнітуру.
При поздовжньому розташуванні двигун знаходиться за робочим механізмом, що досить практично. Він наче служить продовженням обертального моменту валу електромотора чи продовженням руки при розпилюванні. Така конструкція прекрасно збалансована і відрегульована, нею легше користуватись. Але в плані потужності вона трохи втрачає при передачі, оскільки передача зубчата, конічна, в неї нижчий ККД. Тобто, 2 кВт потужності будуть відчуватись, як 1,7-1,8.
Системи безпеки
Безпека – головний момент при виборі. Нехай буде менша потужність двигуна чи коротша шина, але основні безпекові моменти повинні бути на висоті. При виборі вам варто звернути особливу увагу на системи безпеки електропил. Адже саме вони здатні попередити виникнення аварійних ситуацій під час роботи і вберегти вам життя і здоров’я. До них відносяться:
- Ручний тормоз ланцюга. Хороший інерційний тормоз спрацьовує миттєво, в долі секунди і блокує робочий ланцюг. Така необхідність виникає при сильній віддачі і виконується, дякуючи гальмівному щитку.
- Захист двигуна від перегрівання. У якісних пил вбудована система повітряного охолодження двигуна. Проте, під час енергійного розпилювання мотор все одно сильно нагрівається. Тому при перегріванні електронна технологія вимикає його. Він не включиться, допоки не остигне. Це дозволяє довго зберігати і продовжувати працездатність робочого механізму, а також захищає вас від неконтрольованого і перегрітого інструменту.
- Плавний пуск моделі дозволяє уникнути ривків і пошкоджень механізму при запуску. Дає можливість повністю контролювати гострий і небезпечний інструмент в момент його ввімкнення.
- Кнопка блокування пуску. Необхідна для захисту користувача від незапланованого вмикання.
Рекомендації експлуатації електропили, поради спеціаліста
Для того, щоб правильно вибрати модель, необхідно ознайомитися з основними робочими характеистиками, які впливають на працездатність моделі. А правильний догляд і експлуатація дозволяють продовжити термін експлуатації механізму. Саме тому не менш важливим є вивчення технічних особливостей кожної моделі. Ми виділили і упорядкували для вас основні поради спеціалістів, які допоможуть продовжити термін експлуатації приладу:
- Ланцюг повинен бути правильно заточеним і добре натягнутим. Дрібна тирса служить своєрідним індикатором. Якщо вона з’явилась, значить виникли дефекти в ріжучій системі – ланцюгу, потрібно його наточити. Для заточування задіюють спеціальні напилки з планкою або калібровкою, заточувальні станки або віддають пилу спеціалісту із заточування.
- Вся пильна гарнітура повинна бути добре змащена. Зручно, коли змащування ланцюга проходить автоматично, з допомогою автоматичної помпи. Вам лише потрібно доливати мастило в картер.
- Спеціалісти рекомендують користуватися двома пильними шинами, періодично замінюючи їх.
- Під час розпилювання старайтесь не «хапнути» кінцем пили грунт, це дуже сильно затуплює ланцюг.
- Після роботи очистіть ланцюг і шину від бруду, щоб не заіржавіли.
- Зберігайте пилу в сухому приміщенні.
Висновки
Якщо ви сумніваєтесь і вибираєте між кількома моделями, то, перш за все, чітко виясніть для себе – для яких саме потреб буде використовуватись електропила: для дрібних домашніх робіт чи об’ємних різнопланових завдань? Відштовхуючись від своїх потреб, вибирайте клас пили – побутовий чи професійний, а також потужність двигуна, довжину шини і крок ланцюга.
Від правильності вибору електропили залежить практичність і швидкість майбутніх робіт, комфорт і зручність користування. А також ваше життя і здоров’я. Тому, звертайте увагу не лише на потужність двигуна і ріжучу гарнітутру, а й на дотримання виробником стандартів безпеки.
Comments are closed.