Політика

«Прикарпаття» живе до весни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Практично весь минулий рік не тільки влада, а й громадськість Івано-Франківська тішили себе ілюзіями, що франківський футбол ще матиме кращі часи. Інвестор, в особі керівника ТзОВ «Скорзонера» Олександра Шевченка, запевняв, що вже за п’ять років наше «Прикарпаття» гратиме у Прем’єр-лізі…

Пройшов рік, оптимізм зник – як у депутатів, так і в шанувальників футболу. Сьогодні вже важко говорити не те що про вихід у Першу лігу, а навіть про спроби залишитись у професійному футболі. Тішили себе ще й тим, що напередодні Євро-2012 матимемо новий добудований стадіон…

У вівторок на сесії міської ради депутати знову говорили про невиконання інвесторських зобов’язань. Нагадаємо, влітку минулого року міськрада прийняла рішення про створення ТзОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття». Місто зобов’язалося віддати до статутного фонду нового підприємства недобудований стадіон та землю (ділянку на 11 га) на суму 104,8 млн. грн., а «Скорзонера» обіцяла внести ще 164 млн. Відповідно, 39 % акцій отримала міськрада, 61 % – інвестор. Саме за його кошти планували добудувати стадіон та утримувати клуб наступних п’ять років.

Тому передували наради, виконкоми і сесії міської ради, на яких знов і знов приймали рішення, які вимагала від міської ради «Скорзонера». Спершу депутати опиралися, далі – погоджувалися на все. Сподівалися, що, віддаючи величезний шмат землі в центрі міста, Івано-Франківськ хоча би п’ять років матиме добру футбольну команду, а потім – так чи інакше нам і нашим дітям залишиться стадіон.

Врешті 19 липня зареєстрували нове підприємство, статутний капітал мали сформувати протягом року, але не менше половини своєї частки засновники мусили внести вже в перший місяць.

Місто практично одразу почало процес передачі землі та майна. Натомість, «Скорзонера» забарилася, чим порушила умови договору. Більше півроку депутати, футболісти, Професійна футбольна ліга (ПФЛ), як зрештою і громада міста, чекали від інвестора виконання зобов’язань. Ті трохи фінансували команду та стадіон, але то було далеко не та сума, яку обіцяли. Олександр Шевченко запевняв: говорити про невиконання зобов’язань ще зарано. Мовляв, вони мають право внести усі 160 млн. протягом року від дня підписання інвестиційного договору. І може ми б і досі тішили себе надією, що до 19 липня 2012 року ще є час, і вони ще внесуть ті кошти, якби у вівторок на сесію міської ради не приїхав Президент ПФЛ Мілетій Бальчос, який повідомив про кілька речей.

Перше: центральна рада ПФЛ прийняла рішення встановити кінцевий термін для «Прикарпаття» погасити усі борги. «До 10 березня якщо клуб не виконає всіх свої зобов’язань, то буде позбавлений права заявлятися на атестувальну частину змагань, – сказав Бальчос. – А це означає, що вони не зможуть брати участь у весняних змаганнях». Як результат, може зникнути найстаріша діюча футбольна команда Західної України (дата заснування – 1940 рік).

Друге: в офіційній заявці ФК «Прикарпаття» сьогодні залишилося лише сім футболістів. А борг по заробітній платі тільки перед гравцями становить 2,4 млн. грн.

Третє: за сім місяців ніхто не привів у відповідність документацію. Усі люди, які мали бути переведені у новостворений клуб, досі вважаються у клубі старому…

Четверте: Попри те, що клуб «Прикарпаття» і зараз бере участь у змаганнях, він був допущений до них незаконно. Адже свого часу не сплатив внесок і не був атестований.

Так, Мілетій Бальчос розповів, що за останні кілька місяців він направив приблизно 30 листів – до міського голови, голови ОДА, «Скорзонери» і навіть її засновників. Результату – жодного.

Ситуація зі стадіоном «Рух», як з’ясувалося на сесії, не краща. «Потенційний інвестор завдав великого удару не тільки по нашій футбольній команді, – сказав керівник стадіону Іван Слюсар, – а й по фінансовому стану міського стадіону. Останні три місяці я лиш те й роблю, що відбиваюся: відключають воду, зв’язок, світло, тепло. На сьогодні заборгованість становить 360 тис. грн., понад 100 тис. грн. – це електроенергія. І за сім місяців вони не зуміли, не схотіли чи не мали бажання працевлаштувати працівників стадіону».

До речі, на сесії обмовляли «Скорзонеру» та усі її невиконані обіцянки практично позаочі. Олександр Шевченко не прийшов. Хоча, за словами міського голови Віктора Анушкевичуса, обіцяв, що прийде… А от заступник президента новоствореного клубу Анатолій Ревуцький запевнив, що розмовляв із Шевченком перед початком сесії. «Він висловив претензію, що державний акт права власності на землю не оформлений і не переданий клубу, – сказав Ревуцький на сесії. – Мовляв, це заважає інвестору рухатися вперед».

Причина, через яку інвестор не виконує обіцянок, більш «гарантійна», ніж об’єктивна. І місто, як бачимо, теж пригальмувало із тим, щоб до кінця виконати свої зобов’язання. Може, зважаючи на ситуацію, «Скорзонері» вже просто не повірили…

Як результат, депутати вирішили звернутися до ТзОВ «Скорзонера» та її засновників і проінформувати їх про невиконання зобов’язань. «Не виключаю, що засновники «Скорзонери» – Палиця чи Коломойський – можливо, до кінця й не знають, що є невиконання, – міський голова Віктор Анушкевичус. – А якщо знають, то нічого поганого у цьому не буде. Це – запобіжна річ. Бо є речі у нашій державі фінансові, а є іміджеві».

Тут мер пообіцяв викласти усі проблеми клубу та стадіону. А у відповідь він очікує, що «Скорзонера» піде на один із трьох шляхів: зменшення своєї частки у ТзОВ «Професійний футбольний клуб «Прикарпаття», ліквідацію товариства або вихід із нього.

Крім того, депутати вирішили доручити юридичному відділу підготувати від імені міської ради звернення до «Скорзонери» з вимогою скликати загальні збори засновників. Міському голові доручили взяти участь у тих зборах, а потім проінформувати депутатів про результат.

Правда, як змусити «Скорзонеру» скликати збори, якщо Олександр Шевченко навіть на сесію не прийшов, так і залишилося запитанням. Особливо, якщо врахувати, що в них досі залишається контрольний пакет акцій – 61 %. «Є процедура щодо скликання зборів, – сказав Анушкевичус, – її треба чітко дотримуватись. Якщо вона і далі не буде дотримана, тоді треба вирішувати питання у судовому порядку».

Але от у тому, що міській раді вдасться виграти суд, сумніваються навіть самі депутати. Чи, бува, не станеться так, що вже 10 березня Івано-Франківськ залишиться без футбольного клубу? А потім місто подасть на «Скорзонеру» до суду, а та відсудить стадіон, який уже є у статутному фонді новоствореного підприємства.

Цікаво, хто тоді візьме на себе відповідальність?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.