Із 24 франківських комунальних підприємств, які підпорядковані департаменту ЖКГ, транспорту і зв’язку, тільки вісім не мають ані поточної, ані простроченої заборгованості із виплати зарплати. Про це на оперативній нараді повідомив заступник директора департаменту Михайло Смушак.
Отже, боргів по зарплаті нема на таких підприємствах: ЖЕО № 3, 7 і 9, КП «Електроавтотранс», «Полігон-ТПВ», ЄРЦ, «Дирекція замовника» та «Міський парк культури та відпочинку ім. Т. Шевченка». Ще 12 мають поточну заборгованість із зарплати, а чотири — протерміновану.
Найбільше боргує Управління по випуску будівельник матеріалів (стара назва — асфальтний завод) — 458 тис. грн. І тягнеться вона вже більше півроку. До речі, утворилася заборгованість, як каже Смушак, тому, що підприємство не працювало, а людей вчасно не звільнили. В результаті працівникам мало того, що зарахувалася зарплата, у них тепер ще й є компенсації за невикористані відпустки…
«Я вчора мав розмову із арбітражним керуючим, якого призначили ліквідатором підприємства, — сказав Михайло Смушак. — Його бачення — реалізація майна і за рахунок цього погашення заробітної плати».
Далі йде КП «Івано-Франківськліфт», яке боргує своїм працівникам 183,9 тис. грн. «Ситуація на підприємстві в порівнянні зі станом на 1 січня покращилася, — каже Смушак. — Тому що заборгованість знизилася на 68 тис. грн., але все одно ситуація там залишається складною. Причина — інші комунальні підприємства не розраховуються з ліфтовиками на 100 %».
У технічному центрі «Сервіс-авто» боргують 59,5 тис. грн. Проте, за словами Смушака, порівняно з груднем минулого року заборгованість там знизилася на 33,1 тис. грн.
І ще є питання з ЖЕО № 4, яке боргує 40,9 тис. грн. «Там зараз числяться чотири людини: начальник ЖЕО і три працівники, — говорить Михайло Смушак. — На сесію виносимо рішення про ліквідацію підприємства. Тому заробити самостійно грошей підприємство не має можливості. Треба або виділити кошти, або реалізовувати майно, запаси, тобто те, що в них лишилося».
Міський голова Віктор Анушкевичус доручив своєму заступнику Миколі Саєвичу втрутитися. Мовляв, без втручання міської влади ці підприємства ще довго знижуватимуть заборгованість. На тому й погодили.
Comments are closed.