Раз на рік десятки тисяч людей збираються в пустелі Блек Рок штату Невада, щоб створити тимчасовий мегаполіс Блек Рок Сіті – присвячений спільноті, мистецтву, самовираженню та самозабезпеченню. Тут раді всім.
Цьогоріч на Burning Man фестивалили двоє франківців. Один з них, Євген Вершинін, розповів “Репортеру“, що за тиждень фестивалю його найбільше вразили люди – відкриті, щирі і всі різні. А ще — арт-інсталяції, що вирізнялись архітектурними чи скульптурними чи світловими елементами.
Цьогоріч тема Burning Man – “Я, робот” за мотивами твору фантаста Айзека Азімова. Художники з усього світу з’їхалися зі своїми експозиціями на задану тематику в пустелю. Вночі 3 вересня традиційно на фестивалі спалять дерев’яну фігуру людини, з чого і пішла назва події – “Людина, що палає”.
“Burning Man 2018 залишиться зі мною назавжди. Ця подія, яка я буду згадувати не раз і розповідати купу різноманітних історій, які траплялися зі мною або я чув від інших, – каже Євген. – Burn – це світлові шоу, мистецькі автівки та інсталяції, перформанси, люди, кемпи, взаємодія та емоції”.
Євген Вершинін був на фестивалі разом з кемпом “Борщ”, де вони варили і ділились українським борщем зі всіма охочими. Каже, був ще один український кемп “Куренівка”. Також на Burning Man 2018 приїхали й українці, які жили в інших кемпах. У “Борщі” було 20 українців, в “Куренівці” – ще 60.
Фестиваль Burning Man не має однієї виділеної цілі свого проведення. Фестиваль створюють самі бернери (англ. Burners) – звичайні учасники, які закликають до вираження спільноти, мистецтва (у вигляді інсталяцій), абсурдності, декоммодіфікації (англ. Decommodification) та спільної забави. Організатори закликають до активної участі у фестивалі, відвідування подій у якості спостерігача не схвалюється.
Перший фестиваль відбувся ще 1986 року і зібрав 20 учасників. Минулого року Burning Man відвідали майже 70 000 людей.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
“
Comments are closed.