Комунальне підприємство «Івано-Франківськліфт» цьогоріч прославило місто на всю Україну – його працівники оголосили страйк і зупинили ліфти. Причиною цього була заборгованість по зарплаті. Як наслідок, попереднього керівника звільнили…
Півтора місяці тому підприємство очолив Ярослав Квас (до того він був начальником КП «Сервіс-авто»). І попри те, що міська влада запевняє, мовляв, ситуація на підприємстві «вирівнюється» – є кілька проблем, через які до стабілізації може виявитися ще далеко.
Перша – досі невиплачена заборгованість із заробітної плати. Друга – скорочення працівників. І третя – понад 100 ліфтів потребують експертного обстеження, яке треба зробити до кінця року. Терміни підтискають…
Почнемо із зарплати. Вона, як бачимо з історії роботи підприємства, дуже непроста. Так, «Репортер» отримав інформацію, що новий керівник, замість виплачувати борги працівникам, отримав зарплатню першим – уже за листопад. Попри те, що у людей є заборгованість за попередні кілька місяців. Перевірили. Заступник міського голови Микола Саєвич повідомив, що все нормально.
«Справді, він почав виплачувати зарплату за листопад, тобто з того часу, відколи призначений на посаду, – каже Саєвич. – Тому він заплатив зарплату всім, відповідно отримав і сам. А стару заборгованість сплачує поступово. Тобто він вирішив, що краще не робити нових боргів, аби не викликати зацікавленості у прокуратури».
За два-три місяці, переконує Микола Саєвич, новий керівник зарплатні борги віддасть. Особливо якщо врахувати, що він оптимізував роботу підприємства та скоротив працівників.
За словами самого Ярослава Кваса, штат «Івано-Франківськліфт» зменшився на 20 працівників. Було 55, стало 35. Із них 14 – це електромеханіки другого розряду, решта – адмінперсонал. На думку Кваса, підприємство нічого не втратить. Більше того, лише зекономить. «Ніде в Україні вже нема оцих надуманих електромеханіків другого розряду, які колись називалися ліфтерами, а зараз просто непотрібні, – каже керівник підприємства. – Я розумію, що це тепле нагріте місце, але ми не маємо можливості утримувати стільки людей».
За інформацією «Репортера», разом із тими «другорозрядними» електромеханіками у КП «Івано-Франківськліфт» поменшало і звичайних. А це збільшує навантаження на тих, хто залишився. Правда, Ярослав Квас цю інформацію спростовує. Каже, працівників, які є, цілком вистачає для повноцінної роботи підприємства. Ну, дай Бог…
А от з експертним обстеженням ліфтів – складніше. Адже, згідно з правилами, ліфти без такого обстеження, яке відбувається раз на 25 (!) років (не плутати експертне з технічним обстеженням, яке роблять кожні два роки), загрожують життю та здоров’ю людей, тож їздити просто не повинні. Міська влада це знає. Відтак, кошти у титульний список на експертизу 112 ліфтів заклали. Правда, 104 із них перевірити не вдалося. Причиною цього, за словами начальника Карпатського експертно-технічного центру (КЕТЦ) Василя Пірка, стало те, що управління ЖКГ не уклало з ними відповідні угоди на проведення експертних обстежень.
Але є й інша думка. «Всі ліфти, які передбачені титульним списком на експертне обстеження, пройдуть його ще цього року, – переконує заступник начальника департаменту ЖКГ, транспорту і зв’язку Микола Матіїв. – Вони є в роботі, експертиза проводиться, гроші на це передбачені. Єдине, у чому може бути питання, – це те, що гроші могли затриматися на казначейському рахунку. Адже казначейство вже 18 днів не перераховує кошти. Зараз у нас 2,5 млн. грн. стоїть на рахунку, і їх не дозволяють зняти».
Врешті Матіїв заспокоює: якщо ліфти не пройдуть експертизу у грудні, то її перенесуть на січень наступного року. А за один місяць вони вже точно впораються.
Натомість, попри запевняння Миколи Матіїва, що все в порядку, експерт із промислової безпеки КЕТЦ Ігор Яцущак, каже, що на жоден зі 104 ліфтів наразі немає навіть угод. Отже, всі вони з 1 січня можуть бути зупинені територіальним управлінням Держгірпромнагляду в області…
Схоже, як воно буде насправді, ми довідаємося тільки після нового року.
Comments are closed.