Соціум

Пенсії без даху

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо найближчим часом влада не допоможе з приміщенням міському Пенсійному фонду, франківцям доведеться зі своїми питаннями їздити по районах.

Івано-Франківський Пенсійний фонд скоро може опинитися на вулиці, а його працівників розкидають у районні центри. Про це повідомила на сесії міськради заступник начальника міського управління ПФ Оксана Козло. Мовляв, перед ними поставили вимогу – домовитися про приміщення із владою на місцях. І справа навіть не в тому, що 126 працівників опиняться у незрозумілих умовах – чи то звільнення, чи то переведення в якийсь район – а в тому, що вони обслуговують 52 тисячі пенсіонерів, 25 тисяч страхувальників (і фізичних, і юридичних осіб) і 115 тисяч застрахованих працівників. І всі вони від цього точно постраждають.

Двісті прохань

Ця історія – не нова. У 1998 році Кабмін зобов’язав органи виконавчої влади забезпечити регіональні ПФ власними приміщеннями. Відтак, хтось виділив землю під нову забудову, хтось надав комунальне приміщення, а хтось запропонував оренду з подальшим викупом. Того ж року сесія Івано-Франківської міськради передбачила 50 тис. грн. на часткове утримання «пенсійників». Проте, виконала це рішення лише на 10%. Решту коштів додавав уже Пенсійний фонд України.

З 2001 року Київ почав активно фінансувати капітальне будів­ництво приміщень в областях та районах. Проте, в Івано-Франківську на це не було ані земельної ділянки, ані комунального приміщення, яке би влада віддала їм у власність. Тож «пенсійники» уклали договір про оренду з подальшим правом викупу (вул. Незалежності, 44) з одним із місцевих банків. П’ять років вони справно платили за договором і робили там ремонт, сподіваючись, що їм передадуть у власність ті 1100 м2 (цілий поверх), за які вони платять. Проте, після сплати належних коштів банк визнав договір недійсним.

«Вони знайшли якусь колізію в законодавстві, – пояснює ситуацію Оксана Козло. – Договір був укладений неправильно. Чотири роки йшла судова тяганина, й ми не укладали жодних договорів. Займали приміщення та нічого за нього не платили. Потім суд визнав договір недійсним. Останню інстанцію ми програли 9 вересня 2010 року. І вже рік просимо владу забезпечити нас приміщенням або дати землю під забудову».

Як каже Оксана Козло, у неї за ці роки назбиралася ціла папка, листів зо 200, де вони просять вирішити питання приміщення. «Була розмова в кабінеті голови ОДА, – розповів на сесії міський голова Віктор Анушкевичус. – Були я і Петро Данилюк (начальник головного управління ПФ в області – Авт.). Тоді Михайло Вишиванюк дав доручення своєму заступнику Василю Плавюку розібратися з банком, щоб не виселяти Пенсійний. Це було десь півроку тому. Але у зв’язку з тим, що доручення не було виконано і домовленостей не досягли, питання знову прозвучало».

За словами Оксани Козло, 3 жовтня цього року вона заледве переконала львівських керівників банку, які приїхали до Франківська, ще не виселяти наших «пенсійників», зачекати. Мовляв, є ймовірність, що сесія міськради зглянеться та допоможе, профінансувавши оренду. А минулого четверга Козло запропонувала нашим депутатам на розгляд «Програму оптимізації процесів збільшення надходжень до бюджету управління Пенсійного фонду та своєчасної виплати пенсій на IV квартал 2011 року та 2012 рік». Крім гучної назви програми, там є тільки гучні цифри. Міський ПФ просив у міста 356 тис. грн. З них 66 тис. – це оплата ще за поточний рік, а 290 тис. – оренда на 2012-й.

Депутати шукали вихід

Міських обранців ця історія геть не втішила. Практично з кожної фракції були свої пропозиції. Ростислав Кукурудз («Фронт змін») переконував, що це внутрішнє питання ПФ, що сума у 66 тис. грн. – велика, не кажучи вже про 356 тис. Припускав, що їх можна переселити кудись подалі від центру та у значно менше приміщення.

За словами Оксани Козло, це було би складно. Наразі ПФ займає 1100 м2, і цього їм замало – треба приблизно 1500 м2. Бо ще є архіви, які, за законом, мають зберігатися 75 років. Відтак, вони передали старі документи до обласного Пенсійного, а це неправильно, бо для зручності працівників і пенсіонерів архів повинен зберігатися там, де й основні документи.

За ці гроші можна робити дороги, сказав Роман Онуфріїв («Свобода») і відзначив «факт відсутності захисту прав Пенсійного фонду в Івано-Франківську». «Ви п’ять років платили орендну плату, а ваші юристи не читали договір, – сказав він. – То чому ваше київське керівництво, розуміючи, що на їхній юридичній службі лежить відповідальність за втрату приміщення, ставить на територіальну громаду розформування міської пенсійної служби? Ви самі допустили факт, а тепер нас робите винними».

Онуфріїв назвав ситуацію, що склалася, шантажем. Проте, погодився – кошти треба дати. Але тільки на останній квартал цього року і лише половину. А решту грошей порадив шукати в ОДА або обласному ПФ.

Ярослав Бачкур («Батьківщина») підтримав цю пропозицію. І навіть погодився у разі необхідності доплатити половину суми, яка залишиться. Мовляв, він хоч і пенсіонер, але працюючий, тож знайде таких самих, як він, і докладе потрібні кошти. «Домовилися, – сказав Віктор Анушкевичус, – міська рада плюс Бачкур».

Наскільки то було серйозно – велике питання. До того ж, Сергій Борзов («Фронт змін») зауважив: вирішуючи питання оренди за четвертий квартал, сесія не вирішує проблему по суті, а просто переносить її на незначний термін…

Тут Сергій Благодир (Партія регіонів) згадав, що в місті недавно закрили юридичний інститут Львівського університету внутріш­ніх справ, і кілька його корпусів наразі стоять порожніми. А що якби звернутися до Кабміну та ОДА з проханням посприяти виділити там площу для міського ПФ, запропонував Благодир.

Ця ідея сподобалася всім. Особливо, коли мер запропонував саме йому доручити переговори. За те й проголосували.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.