В Івано-Франківську провели вже другу Лабораторію соціального підприємництва “Ухоробрене юнацтво”. Протягом 5 днів двадцятеро підлітків зі Сходу і Півдня розробляли власні проекти, надихаючись кращими соціальними практиками міста.
На молодь з Луганщини, Донеччини, Харківщини та Одещини чекали лекції від франківських бізнес-експертів на теми: “Основи соціального підприємництва”, “Цінності, на яких базується соціальна відповідальність”, “Стратегія “блакитного океану” та інші. На лекціях учасники проекту з’ясовували, чим відрізняється соціальне підприємництво від звичайного бізнесу та громадського активізму.
Менше ніж за тиждень молодь Сходу і Півдня познайомилась із понад 80 людьми, які розвивають цей напрям в Україні і Європі. Школярам і студентам організували екскурсії в 10 соціальних підприємств. Серед них громадський ресторан Urban Space 100, неформальний освітній простір Робоклуб ІФ, компанія, що спеціалізується на 3D-друці 3D Mania. У сувенірній фабриці “Буквиця” молоді провели ще майстер-клас по друку футболок з логотипом лабораторії.
На створення проектів підліткам виділили 5 днів. Учасники опитували мешканців і мешканок міста і відвідали Івано- Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей.
В останній день лабораторії 6 команд представили власні ідеї соціальних підприємств. Серед таких ідей, система голосової навігації в Інтернеті для сліпих людей; крамниця, де літні люди реалізовуватимуть речі власного виробництва; антикафе, що гарантує безпечний простір ЛГБТКІ спільноті.
“Я дуже багато дізналась про соціальне підприємництво, бізнес-моделі. Дізналась, як з нічого зробити свою справу і бути унікальним на ринку, — розповідає сімнадцятирічна волонтерка Анастасія Василевська, — Щось одне для себе виділити не можу, бо програма була надзвичайно насиченою і пізнавальною, як для людей, які вже давно “варяться” у цій каші, так і для новачків.
Усі п’ять днів на базі “Ухоробреного юнацтва” знімався партисипативний документальний фільм, над яким працювали знімальна група і учасники проекту. Готовий фільм незабаром презентують в Івано-Франківську.
Лабораторія є логічним доповненням довготривалого проекту ГО “СТАН” “Democracy Defenders/Захисники демократії», який має на меті розбудувати міжрегіональну мережу молодих захисників демократії та прав людини. Підтримку проекту здійснюють Фонд “Східна Європа” та ChildFund Deutschland за кошти, надані Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина.
Comments are closed.