Пацієнти, які хворіли на сечокам’яну хворобу та хоч раз в житті пережили виведення каменів з нирок, навряд чи захочуть повторити такий досвід. Супрун
Кальцій та оксалати (щавлева кислота) чи фосфати, або сечова кислота можуть кристалізуватись в нирках, якщо їх концентрація в крові велика. З часом ці кристали збільшуються та буквально формують «камені», пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Згодом, вони можуть зміститися та просуватися вниз по сечоводу, блокуючи потік сечі. Правильне лікування може призначити тільки лікар. В жодному разі не можна займатись самолікуванням в домашніх умовах за допомогою різних відварів чи настоянок.
Проте найкращий захист – профілактика. Разом з Daria Prokopyk зібрали кілька порад, які допоможуть зберегти здоров’я нирок. Вони особливо потрібні тим людям, які вже мали подібну проблему. Адже камені в нирках можуть з’явитись знову через певний час, якщо не вживати заходів профілактики.
Читайте Болить горло – їжте морозиво, радить Супрун
Пийте воду
Ризик утворення каменів в нирках майже вдвічі вищий серед людей, які не вживають достатньої кількості води на добу. Їх нирки постійно відкачують воду назад в кров, і виводять дуже концентровану сечу. Слідкуйте за харчуванням
Менше солі й цукру, більше овочів та фруктів
Що більше солі ми споживаємо, то більше кальцію виходить із кісток, каже доктор Fredric Coe із Чиказького Університету.
Максимально рекомендована добова норма – 5 грамів, а це приблизно 1 чайна ложка. Зважайте на сіль, що вже додана до готових страв та продуктів.
Обмежити в раціоні варто також білків тваринного походження. Через їх надмірне вживання підвищується рівень сечової та фосфорної кислоти в організмі людини.
Читайте Робити операцію при грижі в міжхребцевих дисках непотрібно, – Супрун
Більшості людей середнього віку слід споживати білок розрахунку 0,6-0,8 грама/кг маси тіла в день. Білок має бути не лише тваринного, але і рослинного походження, і їсти його слід в декілька прийомів.
Вегетаріанцям, спортсменам, людям літнього віку та вагітним жінкам і молодим матерям слід їсти до 1,6-2 грами/кг на добу. Калькулятор споживання білка тут.
Їжте лимони
Вода з лимонним соком сприяє збільшенню кількості лимонної кислоти в сечі. Лимонна кислота не дає кальцію утворювати нерозчинну сіль із щавлевою кислотою.
Читайте Як полікувати сонячні опіки – Супрун
Відмовтесь від куріння
Сигарети є однією із причин зменшення кровотоку в усьому тілі, в тому числі і в нирках. Що менше крові надходить до нирок – то вони гірше працюють.
Займайтеся спортом
Фізичні навантаження допомагають нормалізувати артеріальний тиск, покращити мікроциркуляцію крові в нирках і зменшити ризик хронічних хвороб нирок.
Пам’ятайте, що самолікування – не той шлях, який допоможе вам швидше одужати.
Якщо вас періодично турбує сильний чи гострий біль в області попереку та є труднощі з сечовипусканням, інколи підвищується температура чи виникає нудота – ні в якому не відкладайте візит до лікаря.
Comments are closed.