Люди Статті

На пенсію – і в табір, – у Франківську літні люди відпочиватимуть разом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував відправляти літніх людей на оздоровлення у табір. За словами заступника директора міського департаменту соціальної політики Руслана Зелика, мер надихнувся закордонними прикладами – бо ж іноземні пенсіонери можуть собі дозволити відпочивати разом.

Пропозицію мера підтримали – спочатку на виконкомі, а потім і на сесії міської ради. Відтак у програму соціального захисту на 2018-2020 роки внесли зміни, які передбачають таборування самотніх літніх людей. Прийматиме їх табір «Лімниця», який належить міській раді.

«Перший заїзд буде у вересні цього року, – каже Руслан Зелик, – бо поки у таборі діти, законодавчо заборонено, щоб там відпочивав хтось іще. А між дитячими заїздами дуже мало часу, та й той витрачають на прибирання, прання постільної білизни. Вже коли діти підуть на навчання – зможуть їздити і літні люди».

За словами заступника директора департаменту, заїзд триватиме 4-5 днів. Потраплять у табір самотні літні люди, в яких немає дітей. Першими, хто поїде, будуть підопічні Івано-Франківського територіального центру соціального обслуговування. Інші охочі теж матимуть змогу таборувати, навіть якщо не є самотніми, але станеться це десь-колись згодом. На початках відпочивальників запрошуватиме влада.

На перший заїзд наберуть 30 людей, обов’язково потрібна буде довідка від лікаря, що людина має здоров’я на поїздку. Усіх зберуть разом у Франківську, підшукають автобус, відвезуть і потім привезуть назад.

Читайте: Пільги не для всіх, – у міськраді розповіли про зміни субсидій

«Якщо рахувати дуже приблизно, то на утримання дитини в таборі на день потрібно 240 грн, тоді на дорослого, наприклад, 250. Помноживши це на чотири дні і на 30 людей, отримаємо 30 тис грн на заїзд, – рахує Руслан Зелик. – Гроші на це у департаменту є. І таких заїздів плануємо провести декілька.

На його думку, люди мають бути задоволені, «бо вже є резонанс». Каже, після того, як розповідав про таборування на телебаченні, то його вже на вулиці впізнають і розказують, яка це хороша ідея.

Але оздоровлювати пенсіонерів у таборі поки що не планують, роблять ставку лише на спільне проведення часу.

«Цим людям найбільше бракує спілкування, – каже Зелик, – і саме спілкування з ровесниками, бо молодь зараз уся в нанотехнологіях, а пенсіонери пам’ятають ще старі часи, тих співаків, які тоді були модні, і той одяг, який тоді носили, і ті проблеми, які були в місті й державі – вони точно матимуть про що поговорити».

До організації дозвілля планують долучити департамент культури, аби вони дали хоча б якісь напрацювання.

Територіальний центр уже давно проводить танці для людей похилого віку. Зелик каже, попит є, на фото, які є у центрі, танцюють люди під 90 – і їхньому азарту та енергії може позаздрити й молодь. Також планується, що пенсіонери будуть багато гуляти. У «Лімниці» обов’язково буде медик, бо ж після танців і тиск може підскочити.

Читайте: У центрі Франківська пенсіонерка цеглою дряпала припарковане авто (ФОТО)

«Не упускаємо і такий варіант, що табір працюватиме цілий рік. За потреби – навіть обладнаємо опаленням, – говорить Руслан Зелик. – А взагалі, такої практики ми ще ніде не зустрічали. І вже раз заклали у програму – тепер будемо зобов’язані проводити такі табори щороку».

«Я думаю, що це добре, бо літні люди теж мають десь відпочивати. Але не знаю, чи саме в літніх таборах, – каже директор «Лімниці» Сергій Бандура. – Умови є, а я вже зроблю все, що від мене потрібно. Але це вже ближче до осені, бо зараз мене більше цікавить дозвілля дітей, які відпочивають у таборі».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.