Політика

На дороги духу ледве вистачило

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого четверга сесія міської ради розглянула кілька важливих питань. Серед них – будівництво каплиці на вшанування пам’яті жертв депортації біля «Княгинина», врегулювання судового спору щодо ринку, внесення змін до статуту «Теплокомуненерго». Поговорили і про дороги.

Як сказав депутат Богдан Чупірчук, з питанням каплиці у скверику поблизу народного дому «Княгинин», всі вже давно знайомі. (Писав про це і «Репортер» – Авт.) Там уже давно стоїть освячений камінь. І міські обранці вже двічі розглядали це питання, однак лише третя спроба виявилася результатив-ною. Бо, по‑перше, узгодили площу каплиці – 0,03 га. По-друге, жодних інших правок, які б могли затягувати процес, депутати не підтримали. Наприклад, Василь Кричун просив виключити з рішення уточнення «у стилі лемківської церковної архітектури». На що мер Віктор Анушкевичус дорікнув Кричуну, що той «налаштував проти себе усіх лемків». А Ліліана Сімонович запропонувала погодити проект каплиці з представниками усіх інших депортованих. І тут же її із залу звинуватили у затягуванні питання…

Потім депутати розглядали питання судовий спір між ТзОВ «Торговий сервіс» та міськрадою щодо ринку на Дністровській. Цей спір триває в місті майже стільки, скільки головує Віктор Анушкевичус. Тож «Торговий сервіс» таки домовився з депутатами, які чемно чекали винесення на розгляд цього питання і проголосували за мирову угоду. Головне в ній – відмова міської ради від вимог щодо визнання договору оренди приміщень критого ринку (вул. Дністровська, 5) недійсним та укладання договору оренди між міськрадою та «Торговим сервісом» до 2023 року. Правда, це питання виконком не розглядав. Відтак, міський голова Віктор Анушкевичус попередив усіх, що мирову угоду доведеться доопрацювати юристам. І тільки після цього він її підпише. В іншому ж разі мер пообіцяв накласти на рішення вето.

Крім того, депутати внесли зміни до статуту «Теплокомуненер-го», які передбачали проведення силами ТКЕ будівельних і ремонтних робіт. Отже, депутати трохи подискутували на предмет того, чи дійсно тепловикам потрібно займатися ремонтами. Ярослав Бачкур навіть припустив, що у керівника «Теплокомуненерго» Ігоря Прокопіва неправильне розуміння роботи підприємст-ва. Навіть порівняв ТКЕ з розширеними повноваженнями із колгоспом. Однак, Прокопів переконав депутатів у тому, що значно набагато простіше ремонтувати самим, ніж наймати іншу та платити їй за роботу. Врешті, депутати проголосували і за це рішення.

А от питання доріг того дня до кінця так і не дослухали. Адже багатьом хотілося поговорити саме про ту дорогу, яка знаходиться в його окрузі. І поки кожен говорив про те, що йому боліло (загалом півтори години), з’ясувалося, що забракло кворуму. Це обурило тих депутатів, які не так сильно поспішали додому. Михайло Івасютин навіть назвав це ганьбою. І щось у цьому таки є, адже як мешканці, так і депутати на дороги нарікають постійно. А коли дійшло до справи…
«Оце і є безвідповідальність, – підсумував міський голова. – Бо когось цікавило одне питання, а когось – інше. Все повирішували і повтікали. Для чого в депутати йти? Я не можу зрозуміти».

Крім того, мер пообіцяв перед виборами надрукувати у ЗМІ інформацію про те, хто й як відвідує сесії міської ради.

Питання про дороги взяли до відома аж на другому засіданні, яке відбулося позавчора. І то тільки після того, як начальник УЖКГ Василь Білик нагадав, що доповідав на їхню вимогу цілих півтори години. «Якщо ви не хотіли цього слухати, то ж нащо мені було доповідати? – обурився Білик. Після цих слів депутати змушені були проголосувати.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.