Мандрівка – приємна річ. Але не тоді, коли жалісні очі кота чи собаки дивляться, як ви пакуєте валізу. Для них найчастіше це як мінімум тиждень у порожній квартирі та компанія сусідки, яка забіжить нагодувати або вигуляти.
Щоб не залишати «хвіст» на самоті, його можна взяти з собою навіть за кордон. Треба лише заздалегідь подбати про папери. відпустку
З 1 червня 2018 року в Україні змінилися правила вивезення тварин. Колись достатньо було мати ветеринарну довідку. Тепер треба отримати ветеринарно-санітарний паспорт нового зразка. Це стосується усіх тварин, навіть гризунів і птахів. У паспорті – порода, кличка, фото, інформація про мікрочіп, усі щеплення, місце видання паспорта, а також підпис лікаря і печатка. Документ дійсний усе життя тварини, до нього просто треба буде потім вписувати наступні щеплення.
Читайте: Куди подіти хвіст, – де франківцям можна прилаштувати тварин на час відпусток (ФОТО)
Усі процедури можна зробити в Івано-Франківській міській лікарні ветеринарної медицини чи у державних ветлікарнях по області. Ціна за паспорт – трохи більше 50 грн, оплата через банк.
«Ветеринарно-санітарний паспорт повинен бути відповідно оформлений – з інформацією про всі проведені вакцинації, обробки проти нашкірних паразитів і глистів, – розповідає Євген Гусак, начальник франківської міської лікарні ветеринарної медицини. – Для котів і собак вакцини відрізняються. Ціна залежить від виробника: є чеські, американські, французькі. Вакцину власник тварини обирає на свій розсуд».
Усі щеплення можна зробити і у приватній ветлікарні. Але печатку все одно доведеться ставити в державному закладі.
А ще після щеплення проти сказу треба зробити тест на титр антитіл – підтвердити, що у тварини тепер є імунітет. Але необхідне для цього обладнання є лише у Києві. Зазвичай це робить сам власник тварини. У ветклініці візьмуть необхідні зразки крові та оформлять супровідні документи, які треба надіслати у Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (03151, Київ, вулиця Волинська, 12). Аналіз коштує понад 2000 грн. Після отримання результату за кордон можна виїжджати не раніше, ніж через три місяці. А дійсна довідка – рік.
Читайте: “Дім Сірка” шукає охочих доглядати за тваринами
У паспорті має бути інформація про електронну ідентифікацію улюбленця. З 2011 року – це вживлення мікрочіпа. Тут теж треба звертатись у державну або приватну ветлікарню. Чіп коштує від 100 грн. Він необхідний, в першу чергу, якщо тварина загубиться – за чіпом визначають власника. Його вживлення триває не більше двох хвилин, ветеринари кажуть, це абсолютно безболісно.
«Процедура здійснюється за допомогою шприца-ін’єктора. Всередині голки знаходиться чіп, завбільшки з макове зернятко, – розповідає Сергій Сірячок, фахівець приватної клініки «ОлВет». – Робиться укол в область холки. Чіпи однакові – і для собак, і для котів. Далі власникам треба зареєстрували індивідуальний номер на сайті. Якщо тварина загубилась і потрапляє в клініку, по тому місцю проводять сканером і висвічується номер. Його забивають у клієнтську базу та бачать, хто власник, номер телефону, адресу».
Втім, якщо хвостатий уже має електронну ідентифікацію у вигляді чіткого татуювання і довідку, що воно зроблене до 2011 року, можна обійтись і без чіпа.
Також, за словами Євгена Гусака, у державній лікарні мають видати ветеринарне свідоцтво. Його на кордоні поміняють на міжнародний ветеринарний сертифікат і європейську довідку.
Читайте: Не порушувати закон про благоустрій. У Франківську облаштували перший майданчик для вигулу тварин (ВІДЕО)
Контейнер, у якому подорожуватиме тварина, має відповідати її габаритам, мати надійні замки та міцну ручку для перевезення. Кожна авіалінія також може встановлювати свої правила. Лоукостери, як правило, взагалі не допускають тварин на борт. Це все, звісно, не стосується поїздок у власному авто – там достатньо мати папери.
Крім необхідних документів, також рекомендують мати довідку, написану в довільній формі, про відсутність племінної цінності тварини. Довідку можуть видати в кінологічній організації, в клубі. Але до обов’язкових цей папір не належить.
«Наприклад, якщо ваша собака безпородна, ми можемо дати довідку, що вона не має цінності, що ви її не везете на продаж. Та загалом за такими документами ще не зверталися», – говорить Оксана Плахта, голова Івано-Франківського обласного осередку кінологічної спілки України.
Якщо тварина їде на виставку, має племінну цінність і генеалогічне дерево, ці документи також нададуть у кінологічній організації.
Читайте: Калуська доісторична тварина могла жити 30 мільйонів років тому, коли на Прикарпатті було море (Результат аналізу)
Правила ввезення тварин до різних країн різняться. Аби бути впевненим у тому, що на кордоні не завернуть, варто звернутися у відповідне консульство й перепитати. Наприклад, у країни Шенгенської зони достатньо електронної ідентифікація та паспорта з повною інформацією про щеплення. До деяких країн заборонено ввозити кошенят чи цуценят, молодших за три місяці, а також собак бійцівських порід. Інколи різниться й термін, коли можна перетинати кордон після щеплення.
У будь-якому разі готуватися до поїздки з котом чи собакою треба за кілька місяців – бо це довгий і таки недешевий процес.
Comments are closed.