Соціум

Запах страху

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Досі не вияснено причини вибуху газу на вулиці Хіміків у Івано-Франківську. І мешканці не можуть спати спокійно.

Вибух газу на Хіміків, 4 стався на початку червня. Утім, і минулого вівторка «Репортер» зустрів поруч із тим будинком машину аварійної газової служби. За словами газовиків, вони тут не через вибух – він стався давно. А зараз вони просто працюють із благоустрою району. Натомість, дехто з мешканців свято переконаний, що газова служба й зараз вивчає ситуацію, хоч і не каже нічого конкретного.

«Нам нічого не говорять, – розповідає пані Катерина, мешканка Хіміків, 4, – Щось тут шукали, але причини вибуху не знайшли. Лише перерили все і так залишили. Добре, що хоч жек вікна вставив. Правда, на останньому поверсі на сходовій клітці – забули. А от за моральні збитки ніхто не заплатить. Одна наша сусідка після вибуху потрапила до лікарні через нервовий зрив, от уже місяць там лежить. А запах газу чути й далі: коли прохолодно, то не так сильно, а у спеку відчувається добре».

«Люди оминають цю територію, хоча раніше багато ходили цією дорогою навпростець, – каже пані Ірина. – Усі бояться».

«Ніхто конкретно не каже, що сталося. Хіба коли будинок завалиться, вже аж тоді будуть щось робити, – говорить Любов Прохоренко. – Але боїмося, щоб не було пізно. Нам і досі страшно спати».

Постукали у двері матері близнюків, які тоді постраждали від вибуху. Один із хлопчиків потрапив у лікарню з переломом ноги та опіками. Жінка навіть просила не називати її ім’я, розчаровано та втом­лено розповіла «Репортеру», що мешканці збирали підписи та подавали до суду. Натомість, за її словами, справу не розглядали: сказали, що це не через витік побутового газу. У прокуратурі відповіли – вибухнув газ, що накопичився у ґрунтових водах внаслідок опадів. Проте, мешканці запевняють: газом смерділо вже давно. Зараз жінка вже втомилася від несправедливості й не хоче жодних розслідувань. Дякує Богові, що її діти залишилися живі…

І що далі? Чи так само слід боятись усім іванофранківцям? Минулого тижня про газові проблеми розповідав начальник відділу державного нагляду в хімічній та газовій промисловості Івано-Франківського територіального управління Держгірпромнагляду Юрій Лукань. Він говорив про порушення, що стосуються роботи служб, а саме: підземних газопроводів. За його словами, за останні півроку до адміністративної відповідальності притяг­нуто 26 інженерно-технічних працівників.

«Крім того, не проводиться своєчасне коригування марш­рутних карт, – сказав Юрій Лукань. – Не всі підземні газопроводи охоплені графіками обходу. Також встановлені порушення з техобслуговування газорозподільчих пунктів. Плани капремонту газопроводів та споруд на них не виконані в повному обсязі».

Також однією із причин порушень Лукань вважає недоукомплектованість технічних служб працівниками. За його словами, нині щодня на одного слюсаря припадає по 20 квартир, тож зробити нормальне технічне обслуговування неможливо.

Натомість, питанням використання газу у побуті на Прикарпатті вже зацікавилися в Києві. «У Івано-Франківській області за минулі три роки було три вибухи газу. Ми вважаємо, що це забагато, – стверджує голова Держгірпромнагляду Сергій Сторчак. – Треба не допустити вибуху газу, як у Дніпропетровську, Євпаторії, Ялті. Тому ми зараз звертаємо увагу на роботу облгазу та місцевих органів виконавчої влади. Це стосується комунальних господарств: чи працюють вони з населенням та чи проводять інструктажі серед мешканців. Це питання нас цікавить найбільше. До речі, після випадку в Єпаторії ми звільнили з роботи усіх керів­ників та повністю замінили структуру організації держнагляду газового господарства».

Отже, комісія продовжує розслідування. Мешканців постраждалого будинку на Хіміків, а також усіх іванофранківців обіцяють у серпні про все повідомити. Досі обіцяють…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.