Люди Статті

П’ять мінус чотири – де у Франківську є безпечні місця для купання

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Літо в розпалі. І, напевно, кожен хоче відволіктися від робочих справ, позасмагати й покупатися. Море далеко, але у Франківську є аж дві річки та одне велике озеро. А пляжів?

Три мільйони – забагато

На сьогодні Івано-Франківськ має п’ять відпочинкових пляжних зон. Дві на Бистриці-Солотвинській – навпроти вулиці Флотської та біля Німецького озера. Ще дві на Бистриці-Надвірнянській – в районі вулиці Гната Хоткевича. Ну і ще одна на міському озері, з боку вулиці Мазепи.

«Облаштовувати в місті відпочинкові зони, де можна активно провести дозвілля, ми розпочали минулого року, – розповідає директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак. – Насправді Івано-Франківськ є унікальним містом, бо воно має дві річки. Зрозуміло, що влітку люди відпочивають на Бистрицях незалежно від того, облаштовані пляжі чи ні. Та наше завдання – зробити їхній відпочинок більш комфортним».

Облаштування однієї відпочинкової зони обійшлося міському бюджету приблизно в 90 тис грн, каже Смушак. За ці гроші встановили смітники, біотуалети, роздягальні та грибочки, під якими можна заховатися від сонця чи дощу.

«Тут не треба вкладати великі кошти, бо розуміємо, що в разі повені весь пісок, який ми завезли на дамби, просто попливе, – пояснює Смушак. – Коли ми лише починали облаштовувати пляжі, то просили допомоги в архітекторів. В результаті отримали проект на 3 млн грн на одну зону. При всій повазі, ми не такі багаті, і в місті є значно важливіші речі, куди потрібно вкладати кошти. Того, що ми зробили на сьогоднішній день, людям достатньо – є де переодягнутися та сховатися від дощу. Також облаштовані зручні підходи до води й поля для пляжного волейболу».

Офіційно / неофіційно

Натомість жодна з відпочинкових зон на Бистрицях не вважається офіційно відведеною для купання.

«Ці чотири відпочинкові зони не є сертифікованими пляжами для купання, позаяк це зовсім інші вимоги. Плавати можна лише на міському озері», – каже Михайло Смушак.

«На міському озері в нас цілодобово працює рятувальний пост, там є рятувальні круги та жилети, працює прокатна станція, – додає заступник начальника міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізло. – Щодо берегів річок, то, на жаль, ми не можемо офіційно визнати їх місцем для купання. Адже дно акваторії пляжу мусить бути рівним і очищеним. Межі запливу мають позначатися буйками, а заборонені для купання зони – відповідними написами. На самому березі треба класти рятувальні пости й радіоточки. Поки цього немає, такі місця для купання вважаємо стихійними».

Розставити рятувальників уздовж всього берега нині можливості нема, говорить Влізло. Та й знаки «Купатися заборонено» людей не зупиняють.

«Сьогодні гостро стоїть питання дотримання порядку відпочивальниками, – говорить Ігор Влізло. – Дуже часто наші мешканці дозволяють собі випити і лізти у воду, а це призводить до нещасних випадків. Минулого року на українських водоймах загинуло 1400 людей. Як показує статистика, 61 % потонули внаслідок вживання алкогольних напоїв і купання у несанкціонованих місцях. В області минулого року загинули 34 людини. Цьогоріч вже маємо 13 потопельників».

Пляшки, колеса, арматура

Але про безпеку таки подбали. Аби відпочинок не закінчився порізаними ногами та розбитими колінами, напередодні купального сезону рятувальники обстежили річки в районі облаштованих відпочинкових зон та очистили дно міського озера.

«На берег озера ми витягли близько 140 кг різного сміття – биті пляшки, колеса, арматуру, – розповідає Ігор Влізло. – З річок підняли приблизно 70 кг ріжучих предметів, які б могли травмувати людей».

Фахівці Держпродспоживслужби також вважають, що франківські пляжі безпечні для відпочивальників. За їхньою оцінкою вода у міському озері та ріках відповідає усім санітарним нормам. Експерти обіцяють перевіряти водойми двічі на місяць і в разі виявлення якихось інфекцій – одразу повідомлять про це франківців.

Водночас є проблеми зі сміттям на берегах. Як повідомив Михайло Смушак, після кожного спекотного дня комунальники вивозять з дамб по 2-3 трактори непотребу.

«Як не дивно, але контейнери для сміття в нас крадуть, – каже Смушак. – Тому цього року встановили бочки, які довелось забетонувати. Та дивує те, що зазвичай ці бочки стоять напівпорожні, а купа сміття валяється поруч. Сумно, звичайно, але нікуди не подінешся. Дамби прибирається щодня, а у вихідні – й по два рази. Таким чином ми трохи підтримуємо чистоту».

Наступного року, каже головний комунальник міста, відпочинкових зон у Франківську стане більше. Наразі в департаменті планують позрізати «самонасіяні» кущі й дерева на Бистриці-Солотвинській. Та попри те, що береги рік потроху облагороджують, – пляжі й далі дикі. Бо ж люди, які залишають після себе сміття, – ніби не дуже домашні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.