Без категорії

Регіонали хочуть більше влади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Час партагітації ще не настав. Проте, це не заважає на партійних конференціях активно обговорювати вибори та участь у них. Так, минулої суботи на обласній конференції Партії регіонів її учасники зустрілися, щоб проаналізувати свою перемогу на попередніх президентських виборах, а заодно й запланувати наступні.

Не здивували. Все було, як на усіх схожих конференціях. Спершу – слово голові обласної організації, далі – «простим партійцям», наостанок – гостям. Ця конференція відрізнялася від інших присутністю голови ОДА Михайла Вишиванюка. Регіонали з гордістю зауважували, це перша їхня конференція, на якій присутній губернатор. Зрештою, варто згадати, що керівники областей є почесними гостями далеко не кожної партійної конференції, тим більше, якщо сидять там майже до самого кінця. Зал філармонії був набитий майже вщент. Тут, окрім регіоналів, були навіть нинішні «нашоукраїнці» – вони позиціонували себе як «запрошені». Хтозна, може вони сиділи тут не просто так, можливо вони потрохи вивчали для себе партію, в якій скоро стануть новими членами?

Голова обласної організації Партії регіонів Василь Чуднов у своєму виступі сказав, що результати виборів могли бути кращими. Однак… «Наших людей нищили морально, а подекуди й фізично і це звичайно не могло не відбитися на результатах виборів, – наголосив він. – Тому на деяких дільницях ми мали провальний результат».

Чуднов висловив подяку голові ОДА. «Всі ми знаємо, якими високими моральними, етичними та фаховими знаннями треба володіти, щоби стати членом команди Михайла Вишиванюка, – сказав регіонал. – Він сам віддається людям і такого ж вимагає від тих, хто з ним працює. Почесним є те, що 25 нашим однопартійцям виявлено довіру і долучено до співпраці у структурах області. Ця робота ще не закінчена, і тут у нас є розуміння керівництва області».

Виглядало, що цього чекали учасники конференції. Бо всі, хто виступав після Чуднова, так чи інакше, торкалися кадрових питань. Одні вихвалялися тим, що в їхньому районі сформовано весь керівний склад тільки з регіоналів, інші говорили, що кадрові зміни мають бути більшими, дехто заступався за ображених… Разом з тим, усі скаржилися на те, як важко їм працювалося на Прикарпатті з 2004 року. Мовляв, йшли до влади тернистим шляхом.

Найяскравішим виступом стала промова простого лікаря з Ворохти. Бідолаха, певне, так розхвилювався, що забув себе назвати. Поскаржився на те, що працював на виборах в «осиному гнізді колишнього губернатора області Палійчука». «Я вважаю помаранчеву революцію 2004 року нормальною справою, – сказав він. – Але оцих комісарів помаранчевих давити треба, незалежно від того, де вони є».

Лікар з Ворохти говорив сумбурно, проте казав саме те, що регіонали хотіли почути. Відтак, його раз у раз перебивали оплесками. Він згадав про крадений ліс, земельний дерибан, ображених гуцулів і про відчай від того, що з цим ніхто нічого не може вдіяти. А далі запропонував, щоб усі «помаранчеві комісари йшли тепер працювати лікарями, вчителями та шоферами, а з виконавчої влади їх слід гнати к чортовой матері». До влади ж запропонував взяти простих людей.

Михайлові Вишиванюку не залишалося нічого іншого, як виправдовуватися. Тому він почав з того, що Президент вимагає під-бір кадрів за професіоналізмом. Відтак, посад вистачить – були б фахівці. Губернатор розповів про те, що в ОДА скоро відбудеться атестація працівників, які працюють у туризмі, економіці, промисловості та сільському господарстві. Вишиванюк прогнозує, що із 200 людей залишиться працювати тільки половина. Тож, другу частину можна замінити регіоналами. «Вимога проста, – сказав Вишиванюк. – Професійна підготовка, знання двох іноземних мов та інноваційних технологій».

Губернатор порадив регіоналам завойовувати владу на місцях – у сільських, районних, міських та обласній радах. «Ваша перемога буде восени, – наголосив голова ОДА. – На кожній виборчій дільниці».

Віце-прем’єр Володимир Рибак Вишиванюка підтримав. Сказав, що ситуацію, яка є, треба виправляти. Мовляв, депутатів-регіоналів в області мало. Відтак, на посади голів міст, сіл та депутатів слід пропонувати найавторитетніших членів партії. Решту – агітаторів та спостерігачів – слід навчити працювати. Для цього у планах Рибака є обмін досвідом між регіонами.

Зрештою, правда те, що тільки вибори покажуть, чого вартий кожен. Хочеться спитати одне: невже регіонали так швидко забули, що не так давно також були при владі? Виглядало, що усі пам’ятають лише про тернистий шлях.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.