Без категорії

Чи хочуть політики виборів?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада 16 лютого ухвалила постанову, якою скасувала проведення виборів до місцевих рад 30 травня 2010 року. При цьому наступну дату виборів депутати так і не вказали. Як і годиться, наші політики у цьому питанні розділилися. Комусь вибори потрібні, а хтось від них уже втомився. Що ж думають ті, кого вибори стосуються напряму, – місцеві політики?


Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська:

«Оскома від виборчого процесу»

«Складається таке враження, що в Україні вибори ніколи не закінчуються. Я спілкуюся з людьми, тому можу сказати не тільки від себе: Україна вже стомилася від безперервного виборчого процесу. Можливо, це й правильно, що буде певна передишка, яка б дещо стабілізувала ситуацію в державі. Останні роки ми спостерігаємо взаємне нищення та політичне базікання, яке призвело до того, що ми, на відміну від країн Європи, знаходимось у глибокій депресії, яка стосується економічних показників. Тому перенесення виборів є слушним. Тим більше, якщо згадати, що фінансування на це й так немає.

Я перш за все послуговуюся інтересами українського суспільства і громади міста, яка вже має певну оскому від виборчого процесу. Тому вважаю, що цю боротьбу треба припинити і просто працювати. Зрештою, я готовий до виборів, незалежно від того, коли вони відбуватимуться, тому що мені є з чим іти до людей».


Роман Ткач, народний депутат України, член групи «За Україну!»:

«Відтягувати місцеві вибори не можна»

«Хоч я і голосував за скасування постанови Верховної Ради щодо проведення місцевих виборів 30 травня цього року, мушу визнати, що це неправильно, оскільки суперечить Конституції України.

На жаль, в державі склалася ситуація, коли до сьогоднішнього дня не прийнятий державний бюджет, а відповідно коштів на проведення виборів немає. Тому в подальшому будь-яка політична сила зможе використати цей аргумент для зриву виборчого процесу.

Переконаний, що «відтягувати» місцеві вибори не можна. Найоптимальніше – вони повинні відбутися цього року. Коли саме, має вирішуватись під час найближчого пленарного засідання Верховної Ради, яке розпочнеться 2 березня. Крім того, парламент планує визначити форму проведення місцевих виборів: будуть вони проводитись за мажоритар-ною системою чи, можливо, за відкритими списками».


Олександр Сич, депутат облради, голова обласної організації «Свобода»:

«Одна із класичних ознак авторитаризму»

«Якщо говорити з партійної точки зору, то нам абсолютно все одно, тому що ми є позасистемною партією, тобто партією, яка не перебуває при владі. Тому ми весь час готові до виборів, у будь-який момент готові трансформувати наші керівні органи у штаби і мобільно вступити у передвиборчий процес. Тому, чи вибори будуть 30 травня, чи декілька місяців пізніше, чи навіть через рік, для нас суттєвого значення немає.

Але з точки зору загальнонаціональних інтересів це – абсолютний парадокс. Бо депутати Верховної Ради грубо та брутально порушують закон. Адже закон чітко вказує на те, що повноваження депутатів місцевих рад та міських голів мають тривати чотири роки. Зрозуміло, що домінуючі в Україні політичні партії бояться того, що значно втратять після виборів, тому рятуються таким способом. Це одна із класичних ознак авторитаризму – коли існуючий політичний режим підганяють під свої інтереси. Це характеристика нашої діючої влади, від якої нікуди не дінешся і якій, тим не менше, треба протистояти».


Юрій Соловей, голова «Громадського форуму Івано-Франківська»:

«Кожен міський голова буде нелегітимним»

«У будь-яких речах треба слідувати нормі закону, а найголовніше – Конституції, яка визначає чотирирічний термін повноважень діючих міських голів і депутатів міських рад. Тобто після 1 червня кожен міський голова і кожен депутат місцевої ради будуть нелегітимними. І будь-хто у цій ситуації зможе прийти, сісти у крісло мера і сказати: «Я – мер» чи сісти у крісло депутата міськради і сказати: «Я – депутат міської ради».

Подібне рішення – це не тільки грубе порушення Конституції, а рішення, яке призводить до повного руйнування системи органів місцевого самоврядування».


Петро Гречанюк, депутат міськради, голова міської організації УНП:

«Міська рада має обиратися за мажоритарною системою»

«Цієї весни місцеві вибори були необхідними, адже зараз ми доволі часто стикаємося з тим, що паралізована робота міської ради. Депутатський склад повинен бути оновленим. І в будь-якому випадку міська рада має обиратися за мажоритарною системою.

Тим більше, слід звернути увагу на правові колізії. Коли пропонуються вибори міського голови у 2010 році, а вибори депутатів до місцевих рад у 2011‑му. Чи варто витрачати бюджет на подвійні місцеві вибори?

Насправді особисто мені байдуже, коли будуть вибори: у травні 2010 року чи у травні 2011‑го. Головне, щоб міська рада працювала. Звісно, що це питання стосується й мене. Але тільки виборці, зважаючи на мою роботу, мають вирішувати – представляти мені їхні інтереси в міській раді чи ні».


Ігор Прокопів, депутат міськради, голова міської організації «Фронт змін»:

«Ні катастрофи, ні трагедії»

«Я – діючий депутат міської ради. В законі, який був чинним на той момент, було сказано, що депутати обираються на п’ять років. Звісно, що це свого роду правова колізія, коли мерів обирають на чотири, а депутатів – на п’ять років. Адже і мери, і депутати мали би обиратися одночасно. Тому є питання: або мерів обирати разом з депутатами, або депутатів – із мерами. Тож попереднє рішення Верховної Ради скорочувало термін депутата на рік, щоби провести вибори до місцевих рад разом із виборами мерів.

Тому я як депутат можу сказати, що настроєний працювати до 2011 року. Зрештою, якщо виходити з ситуації, яка склалася, бо нема бюджету і нема за які кошти проводити вибори, то, можливо, і є зміст їх перенести. Я не роблю з того ніякої катастрофи чи трагедії, на то є Верховна Рада. Хай приймають закон, коли будуть вибори, тоді й будемо на них йти».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.