Попереду – літні канікули. І більшість батьків задаються питанням, куди відправити своє чадо, аби воно відпочило та ще й розуму набралося.
У когось є безпрограшний варіант – бабуся в селі. Але так щастить не всім, отож шукаємо варіанти.
На Прикарпатті є чимало літніх таборів. Відрізняються вони цінами, навчальними програмами, місцем розташування та умовами. А головне – категоріями. Їх є чотири: вища, перша, друга та третя. Категорія присвоюється відповідно до встановленого законом переліку вимог. В Івано-Франківській області вищу категорію мають три табори: «Сокіл», «Дружба» та «Артек-Карпати-Буковель».
Дитячий лікувально-оздоровчий комплекс «Сокіл»
Це державний заклад, яким опікується профком Бурштинської ТЕС. Табір розташований за 22 км від Івано-Франківська в Галицькому районі.
Заклад є одним із найбільших в області. На території комплексу розміщені сім житлових корпусів, лікувальний корпус, їдальня на 500 місць та музей старовини. Крім того, є кілька спортмайданчиків: волейбольне, баскетбольне та два футбольних поля. А ще – тренажерний зал, зал лікувальної фізкультури, батути, настільний футбол та аерохокей. Влітку на території комплексу працюють п’ять басейнів, два з яких у закритому приміщенні, а три – під відкритим небом.
Має табір і свою тематику – формування національно-патріотичної свідомості. Відповідно до тематики, модель табору відповідає устрою Запорозької Січі. Тобто, табір «Сокіл» – це Січ Соколина, загони – це курені. Головний у Січі Соколиній – гетьман (директор). Заступники директора та старший вихователь – головні отамани, вихователі – курінні отамани, а діти – козаки і козачки.
Табір починає приймати дітей з 1 червня. Ціна перебування – 360 грн (за день) для першого заїзду (21 день). З 22 червня ціна підніметься до 450 грн (заїзд на 18 днів). Останній заїзд (14 днів), який буде 17 серпня, знову коштуватиме 360 грн.
Лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба»
Приватний заклад. Він у селі Новоселиці Долинського району.
У «Дружбі» є два сучасні відеозали, де щовечора показують фільми. Також є комп’ютерний зал та бібліотека. Для любителів спорту облаштоване футбольне поле та баскетбольна площадка. Є тренажерний і більярдний зали, а також два батути. Поплавати можна у стаціонарному басейні з системою підігріву та фільтрації води.
Спеціальне місце на території комплексу відведене для великого вогнища.
Відпочинок у «Дружбі» коштує 406 грн за один день. Вартість путівки на 18 днів – 7308 грн.
Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Артек-Карпати-Буковель»
Теж приватний. Розташований комплекс у селі Поляниця, за 100 км від Івано-Франківська. У квітні 2017 року «Артек-Буковель» за версією ІІІ Міжнародного фестивалю дитячих таборів і туризму «Kids Camp Fest» визнали переможцем у номінації «Табір року».
«Артек-Карпати-Буковель» пропонує дітям чотири види табору: озерний, лісовий, гірський та Semmering.
Правда, різняться табори цінами та місцем проживання. Наприклад, путівка на вісім днів в «озерний» табір коштує 5480 грн. Проживання – у чотиримісних наметах, що розміщені на спеціально підготовленому майданчику, який облаштований усіма зручностями: душ, туалет, умивальник.
В «лісовому» таборі ціни різняться в залежності від заїзду. Путівка на перший коштує 8160 грн за вісім днів, і 13260 – за 13 днів. За путівку на 15-28 червня потрібно буде заплатити 14690 грн, пізніше ціна підніметься до 16640 грн. Проживання – дерев’яні котеджі ТК «Буковель».
А путівку на 13 днів у «гірський» табір можна придбати за 37050 грн. Проживання – в готелі «Radisson Blu resort, Буковель».
Найдорожчою є путівка в табір «Semmering», 13 днів – 39052 грн. Щоправда, відпочинок проходитиме на території австрійського курорту, за 90 км від Відня.
Зрозуміло, що такий відпочинок не всім батькам по кишені. Але дітям відпочивати треба, тому їх можна відправити у комунальні табори. Таких на Прикарпатті є три: «Перлина Придністров’я», «Лімниця», «Надія».
«Перлина Придністров’я»
Знаходиться в селі Михальче Городенківського району. З одного боку табору – річка Дністер, з іншого – ліс.
Спальний корпус розрахований на 200 дітей. Є три-, чотири-і п’ятимісні номери з санвузлами. На території табору працює бібліотека, танцювальний майданчик і сучасний відеозал. Облаштовані криті павільйони та альтанки для занять у гуртках і секціях.
Також у «Перлині Придністров’я» є великий стадіон, волейбольний майданчик, спортмайданчик зі штучним покриттям, тенісний корт і тренажерний зал.
Перший заїзд 31 травня. Вартість – 300 грн за добу, 6 300 грн за 21 день.
Табір «Лімниця»
Розташований у селі Вістова Калуського району.
В ясну погоду діти відвідують пляж на березі Лімниці. Також для них проводять майстер-класи з хореографії, квілингу та орегамі. Окрім того, організовують різноманітні спартакіади та малі Олімпійські ігри, екскурсії на Скелі Довбуша, в Галицький національний парк та франківський аквапарк. А вечорами на дітей чекають пісенні вечірки.
Вартість путівки тут нижча, ніж в інших закладах, – 21 день таборування обійдеться приблизно в 4500 грн.
Щодо табору «Надія», то він у селі Делева Тлумацького району. Але потрапити до нього можуть не всі. Адже табір приймає тільки дітей пільгових категорій.
Насправді, список на цьому не закінчується. В інтернеті можна знайти офіційний перелік українських таборів і там вибрати варіант до душі. А вибирати таки є з чого. Адже нині за якими тільки нахилами ті заклади не діляться – є мовні, спортивні, патріотичні, санаторні, тематичні. Вибирай – не хочу. Інтернет дасть усю необхідну інформацію – зміни, ціни, фото, відгуки і т. п.
Головне у цій справі – пам’ятати, що дитина, яка влітку добре відпочила, буде здоровішою та матиме, чим похвалитися перед друзями. Тож шукайте варіанти, їх нині безліч і знайти оптимальний – цілком реально.
Comments are closed.