З нового року уряд пообіцяв значно підвищити заробітну плату бібліотекарям, медикам та освітянам. Люди втішилися – нарешті відновиться соціальна справедливість. Та гроші з державного бюджету надходять такими темпами, що у багатьох виникають сумніви, що після другого туру президентських виборів буде виплачуватися хоча б якась зарплата.
Першу загрозу невиплати заробітної плати область відчула напередодні нового року. Станом на 28 грудня з держбюджету не поступило 150 мільйонів, з них 113 – на зарплату. Коли ці цифри голова обладміністрації Микола Палійчук озвучив публічно, у пресі одразу з’явилися коментарі народного депутата України, бютівця Дмитра Шлемка. Він стверджував, що в область таки надійшло 113 мільйонів, необхідних для виплати зарплати працівникам бюджетних установ. Більше того, нардеп обіцяв, що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко надішле на Івано-Франківщину спеціальну комісію, яка з’ясує, куди ж ці кошти поділися.
Через два дні губернатор повідомив, що кошти по дотації вирівнювання в область все-таки почали надходити (щоправда не всі) і пообіцяв, що всі бюджетники новий рік зустрінуть із зарплатами. Проте у районних адміністраціях
затримку дотацій із держбюджету сприйняли неоднозначно. І, не чекаючи, доки надійдуть гроші, вирішували проблему із виплатою зарплат самостійно. До прикладу, на Верховинщині працівників всіх бібліотек району керівництво «попросило» піти у відпустки за власний рахунок на два тижні. Так місцева влада зекономила трохи грошей, а бібліотекарі отримали тільки півзарплати за грудень.
Краще життя мало наступити після нового року. Кабмін видав три постанови, за якими з 1 січня для працівників бібліотечних установ надбавка до зарплата становить 50 % від посадового окладу, для освітян – 20 %, а медпрацівники заслужили на збільшення зарплати на 10-30 %. Та наприкінці січня 2010 року працівники цих установ занепокоїлися вдруге.
Микола Палійчук 25 січня заявив, що відповідні нарахування працівникам цих категорій проведено, з держбюджету для області на ці потреби передбачено додаткові кошти. Єдина проблема, що станом на той день надійшло тільки 22 мільйони гривень, тобто 16 % від всієї дотації. А щоб люди не панікували, начальник головного фінансового управління ОДА Любов Костів порекомендувала керівникам районів і міст взяти короткотермінові позики у банках, які можна буде погасити, щойно у регіон надійдуть заплановані кошти із держбюджету.
І як не дивно, коли ця проблема була озвучена на селекторній нараді, гроші в області знову з’явилися. Заступник начальника головного фінансового управління ОДА Назар Косаревич повідомив, що станом на 1 лютого з держбюджету кошти на зарплати і надбавки лікарям, вчителям і бібліотекарям надійшли у повному обсязі. А працівникам бюджетних установ залишається гадати: чи наступного місяця кошти на зарплати надійдуть вчасно, чи доведеться знову випрошувати.
Comments are closed.