Віктор, менеджер:– Ким встановлена сума для профілактики газової колонки – 50 гривень? Чому не 20 чи хоча б 30 гривень?
Олег Кашуба, начальник управління експлуатації газового господарства:– У нас є прайс-лист на різні роботи. Все пораховано економістами облгазу і саме тими розцінками ми послуговуємось. Сума 50 гривень – не стала. Все залежить від обсягу робіт. Оплату визначаємо після того, коли дізнаємося, що потрібно зробити.
Анатолій Остапенко, пенсіонер:
– Вичитав у газеті, що в одному з українських міст, здається, в Херсоні, пенсіонерам, які платять комунальні послуги до 20 числа, роблять знижку – 10 %. Чи не планують івано-франківські можновладці запровадити такий досвід і у нас?
Петро Косюк, начальник УЖКГ:
– Такий бонус важко запровадити, бо квартирна плата обґрунтована і перевірена. Будь-який комунальний платіж – вивіз сміття, вода, каналізація, опалення – підтверджуються, узгоджуються обласною інспекцією по цінах. Це можливо зробити тільки за рахунок прибутку підприємства. За рахунок собівартості ми не маємо права. Але пропозиція цікава. Дякую. Ми подумаємо і може навіть вдасться щось організувати.
Володимир, підприємець:
– Чому взимку наші дороги посипають піщано‑соляною сумішшю, як у старі радянські часи? Адже за кордоном дороги обробляють соляним розчином – і не тільки на перехрестях. У них за будь-якого снігопаду чи ожеледиці асфальт завжди мокрий і не слизький. Та й техніка, яка в нас зачищає дороги від снігу, скоріше робить ковзанку, ніж чистить. А хочеться за будь-якої погоди їздити по асфальту, як люди в цілому світі.
Володимир Юсипів, директор КП ДРЕУ:
– У правилах експлуатації чітко написано, чим можна посипати дороги. Для соляних розчинів потрібна спеціальна техніка. Оскільки її немає, то обробляємо піщано‑соляної сумішшю. Щодо охоплення усіх доріг, то відповідної техніки і фінансування в місті немає. Тому найперше їдемо по перехрестях, основними дорогами. Якщо є можливість, підсипаємо інші. Щодо техніки, то є два види: така, що розсипає піщано‑соляну суміш, і прибиральні машини. Якщо машина йде щіткою, то вона чистить сніг на бік, до бровки. Ці машини виїжджають, коли снігу понад 5 см. У радянські часи були машини з металевими щітками, що вишкрябували до асфальту. Але сьогодні автомобілі на газу, то металеві щітки не дозволяються, – можливий вибух. Тому використовуємо поліпропіленові щітки. Така метода і практика не лише наша, але й європейська.
Comments are closed.