У жовтні в Україні відбулося безпрецедентне за останні кілька років зростання кількості нападів і спроб залякування журналістів. Про це свідчить моніторинг порушень прав журналістів, який проводить Інститут масової інформації (ІМІ).
Зокрема, невідомі обстріляли редакцію волинської газети «Віче». Міліція та СБУ розслідують інцидент. Затриманих і підозрюваних у справі поки немає.
Ще одна стрілянина сталась у Львові. Робочі кабінети журналістів газети «Експрес» 6 жовтня були обстріляні невідомими. У заяві редакції сказано, що редакція спочатку свiдомо не розголошувала подробиць цiєї справи, «щоб дати мiлiцiї можливiсть професiйно виконати свої обов’язки», однак «мiсцева мiлiцiя провалила й цей іспит, вона не здатна захистити громадян, журналістів».
А 26 жовтня у Дніпропетровську стріляли в директора телекомпанії Приват ТВ Дніпро («9 канал») Кирила Данилова. За словами правоохоронців, того дня Данилов вийшов із будівлі телеканалу і сів у машину, за кермом якої був журналіст. Машина від’їхала на 30 метрів, коли з’явив-ся невідомий і впритул зробив чотири постріли у напрямку місця пасажира. За попередніми даними правоохоронців, чоловік випустив чотири кулі зі зброї травматичної дії. Данилов залишився живим. Ведеться слідство.
В Івано-Франківську невідомі обстріляли будівлю видав-ництва «Нова зоря», яке видає однойменну газету. По вітражах видавництва було завдано вісім вогнепальних пострілів. За словами старшого редактора Михайла Захарчика, влітку газета публікувала резонансні матеріали про вбивство націоналіста Максима Чайки в Одесі, також активно висвітлювала візит московського патріарха Кирила до України. На думку керівництва видавництва, саме ці публікації могли спровокувати напад.
А у центрі Києва біля пам’ятника Леніну в наметовому містечку комуністів жорстоко побили фотокореспондента журналу «Конфлікти і закон» Руслана Любченка.
ІМІ зазначає, що це лише частина злочинів проти журналістів та видань, зафіксованих у жовтні.
Comments are closed.