Коли депутати Івано-Франківської міської ради на 45 сесії за три години розглянули майже 50 питань, міський голова Віктор Анушкевичус висловив сподівання, що всі подальші засідання відбуватимуться у такому ж режимі. Напевно, наврочив…
А ти хто такий?
На четвер, 29 листопада, призначили 46 сесію міської ради. На порядку денному понад 40 питань, які стосуються бюджету, землі, майна тощо. Засідання розпочалося. Депутати почали вносити поправки до порядку денного. Та коли справа дійшла до голосування, з’ясувалося, що в раді є один зайвий депутат.
Виявилося, що суд поновив повноваження рухівця Івана Онуцького, який більше двох років судився за право бути депутатом. Тоді він, будучи членом НРУ, відмовився вступати до фракції «Наша Україна», за що був позбавлений депутатського мандата за законом про імперативний мандат.
Оскільки міський голова перебував за кордоном, сесію проводив секретар міськради Василь Бойчук. Він сказав, що за виснов-ком юридичного відділу МВК Онуцький не може брати участі в голосуванні, доки його права не підтвердить територіальна виборна комісія (ТВК). До того ж Бойчук додав, що міський голова обіцяв врегулювати це питання, але не врегулював.
Почалося обговорення, чи має право Онуцький голосувати, чи ні. Голова фракції «Наша Україна» Михайло Івасютин запропонував зняти це питання з обговорення. На захист Онуцького виступив регіонал Богдан Федьків: «Дуже гірко, що людина, яка постраждала за міського голову, голосуючи так, як потрібно було Віктору Андрюсовичу, сьогодні опинилася кинутою тим же міським головою».
У свою чергу, голова міськрадівської фракції УНП Богдан Чупірчук взявся захищати мера: «Давайте будемо об’єктивні, — закликав він депутатів. — При відсутності міського голови не варто зараз звинувачувати його в тому, що він робить якісь дії, якщо він їх зараз не робить. Його немає. Що означає кинутий міським головою?».
Намагаючись доказати свою правоту, Онуцький встав і почав кричати з місця: «Хто мене не зареєстрував? Хто такий секретар? Хто такий голова? Мене вибирали люди, згідно із законом, я — депутат».
Врешті-решт народні обранці договорилися до того, що секретар міськради оголосив перер-ву, доки міський голова сам не скличе сесію. Правда, перед цим він запропонував Онуцькому сидіти у сесійній залі, але не брати участь у голосуванні. На що той відповів: «Повер-
нення депутатських повноважень для мене — питання принципове. Є судове рішення. Яких ще потрібно підтверд-жень? Тоді я самого себе не поважатиму. Ні, іншого рішення в мене не буде». Депутати розійшлися на перерву до невизначеного часу. А важливі для міста питання залишилися без розгляду.
61‑й чи 36‑й?
Ситуація справді парадоксальна. Блок «Наша Україна» в Івано-Франківську позбавив мандата Івана Онуцького через те, що той протягом року відмовлявся входити до фракції «Наша Україна». Крім того, на думку нашоукраїнців, порушував партійну дисципліну і не голосував разом із фракцією. Нагадаємо, що свого часу позбавили мандатів ще шістьох депутатів‑бютівців, які, як і Онуцький, підтримували позицію міського голови, а не фракції. Проте тільки Онуцький через суд більше двох років доводив своє право бути депутатом. Останнім часом замість нього депутатські повноваження виконував Анатолій Мельничук.
За словами Івана Онуцького, він ще 5 жовтня повідомив міському голові про рішення суду і у ТВК був час врегулювати це питання: «У мене є посвідчення № 36, і я був зареєстрований. Тимчасово було припинено моє депутатство, а тепер відновлено. Щодо мене ТВК не може приймати ніяких рішень. ТВК потрібно відкликати Мельничука, і він тоді стає першим кандидатом у депутати. І все, є 60 депутатів», — каже Онуцький.
Голова фракції «Наша Україна» Михайло Івасютин, хоч і не зовсім погоджується з рішенням суду, але розуміє, що нічого не вдієш: «Треба виконувати рішення суду, норми, передбачені законодавством. Тобто ТВК має це питання розглянути і прийняти рішення, як бути далі. Цю колізію має розглядати ТВК», — каже він. А в тому, що сесія не відбулася, на думку Івасютина, винен Василь Бойчук: «Те, що зробив Онуцький — прийшов на сесію і зірвав її роботу — це є проблема секретаря міської ради. Він не провів сесію», — говорить Івасютин.
Отож зараз фактично у міськраді 61 депутат замість 60. Міські обранці кажуть, що це протизаконно. Через це зірвалася робота сесії. І доки не збереться засідання ТВК, сесія не прийме жодного рішення. На перший погляд причина банальна. Та згадаймо, як міська рада півтора року працювала без восьми депутатів. Може їм теж варто подати до суду?
Comments are closed.