Обладнання для переробки відходів з їдалень отримають переможці спільного конкурсу МОН та Міністерства екології України.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак оголосили результати екоосвітнього конкурсу “Компола” для українських шкіл, пише Курс.
За результатами конкурсу, 200 з 400 шкіл, які подавалися на конкурс, визнані переможцями – і в цих навчальних закладах буде встановлено компостер для переробки харчових відходів з їдалень.
Так, компостер отримають 12 шкіл-інтернатів, 22 опорні школи, 1 спеціалізована школа для дітей з особливими потребами та 165 загальноосвітніх шкіл. Серед переможців 6 навчальник закладів Прикарпаття.
Компостери отримають:
- П’ядицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Степана Мельничука;
- Вигодський навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради;
- Ямницький ліцей Ямницької сільської ради об’єднаної територіальної громади;
- Ланчинський ліцей імені Юрія ШкрумелякаЛанчинської селищної ради об’єднаної територіальної громади;
- Хімчинський ліцей “Інтелект”Рожнівської сільської ради об’єднаної територіальної громади;
- Тростянецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Долинськоїрайонної ради.
«Діти важливі – це основне повідомлення, яке ми хочемо донести сьогодні. Свого часу у Великобританії саме запровадження навчання школярів сортуванню сміття дозволило зробити позитивне зрушення у тому, як усе доросле населення поводилося з відходами. До цього ні широкі публічні кампанії, ні впровадження штрафів помітних змін не давало. Сьогодні завдяки проекту “Компола” 200 шкіл отримають компостер для переробки харчових відходів – це ще один крок до впровадження здорових практик відповідального споживання у життя нашої країни», – зазначила Лілія Гриневич.
Встановлення компостерів в школах-переможницях триватиме до 1 вересня 2018 року.
Нагадуємо, що «Компола» – це спільний еко-освітній проект Мінприроди та Міносвіти, спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання. Збирання заявок тривало з 10 по 24 квітня цього року. Проект був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк, і успішно реалізований у 32 навчальних закладах у різних куточках України.
Основна мета – дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання.
Comments are closed.