Без категорії

Чому падає гривня?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький заявив, що Національний банк України відповідає за стабільність гривні, але не відповідає за її обмінний курс. Тому «Репортер» звернувся до відомих політиків і політологів із такими запитаннями.1). Як ви розцінюєте роботу Нацбанку і хто має відповідати за обмінний курс гривні, якщо Нацбанк відмовляється?2). Чому, на вашу думку, падає курс гривні?

Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:

«1. У нас країна, де всі намагаються взяти на себе якомога менше відповідальності і якомога більше грошей. Те саме робить Нацбанк. Нацбанк знаходиться в опозиції до Уряду. А Уряд знаходиться в опозиції до Нацбанку, і, судячи по прибутках керівників Нацбанку (а це величезні прибутки) за час кризи, то діяльність Нацбанку ефективна (якщо оцінювати з точки зору його керівництва).

2. Гривня падає тому, що на осінь передбачається приватизація стратегічних об’єктів — доприватизація того, що ще не приватизовано. А вартість цих об’єктів оцінюється у гривні. Їм потрібно максимально опустити реальну доларову ціну тих об’єктів. Для того, щоб з більшою вигодою і меншими втратами їх приватизувати».

Євген Золотарьов, член політради Партії вільних демократів:

«1. Важко оцінювати роботу Нацбанку мені, як нефахівцю у фінансовій галузі, крім того, важко, тому що Нацбанк не є незалежною установою, якою має бути. Він є залежний від Президента, від Кабміну, тому він повторює ті політичні коливання, які впливають на нашу економіку. Відповідно вони впливають і на Нацбанк. Важко оцінити з тої точки зору, що він не є незалежним регуляторним інститутом, яким він має бути.

2. Гривня падає через недовіру до неї населення, через те, що українці більше купують долар, ніж його здають. Це говорить про недовіру до держави як такої і до її можливості утримати цю гривню і відповідно втримати всю українську економіку».

Юрій Друк, директор Івано-Франківської обласної філії «Укрексімбанку»:

«1. Вплив на курс мають Нацбанк, Уряд, Президент, Верховна Рада, яка створює законодавче поле. Абсолютно всі. А сказати, хто має більший, а хто менший вплив — неможливо. Я думаю, що комплекс всіх цих факторів однозначний. А найгірше, що може бути, коли всі ці суб’єкти, дії яких впливають на курс, починають з’ясовувати між собою стосунки, хто більше відповідальний.

2. На падіння гривні впливає комплекс факторів. Найголовніший — це панічний попит на валюту населення. Другий — девальваційні очікування з боку більшості гравців ринку. І третій — це досі не вирівняний платіжний баланс країни».

Роман Ткач, народний депутат України, фракція «НУ-НС»:

«1. Це пряма функція Нацбанку. Але загалом все змішалося у нашому домі. І тому зараз ніхто нічого не розуміє. Уряд усе звалює на Нацбанк і на Президента. Нацбанк відмовляється від своїх функцій. Президент дуже часто критикує Нацбанк і Уряд, тому відповідь на все дуже коротка — велика політика, президентські вибори.

2. Причиною падіння гривні, як на мене, є неузгодженість дій всіх гілок влади».

Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»:

«1. Національний банк має достатньо важелів для того, щоби контролювати курс. З другого боку цього б не сталося без Кабінету Міністрів, без Міністерства фінансів, без Міністерства економіки. Без реальних економічних показників. Отже відповідальність за оті штучні скачки гривні по відношенню до іноземної валюти лежить як на Нацбанку, так і на Кабміні, зокрема економічно-фінансовому секторі. Саме від їхньої спільної сконсолідованої роботи і залежить ця стабільність.

2. Те, що сьогодні немає економічних причин для здешевлення гривні, є абсолютно очевидно. Як правило, економічних підстав при таких великих скачках не було. Тобто, наша валюта не настільки повинна реагувати на зміни, які відбуваються, скажімо на франкфуртській біржі, на лондонській біржі, чи на нью-йоркській біржі, оскільки українська економіка не настільки інтегрована в світову економіку. Падіння гривні — це такий бюджетний рекет, який хоче вициганити гроші у людей. Особливо скачки курсу долара відбуваються перед святами, коли люди витрачають заощаджені гроші, або перед новим сезоном, наприклад, перед першим вересня. Це все робиться штучно, тобто вони спочатку створюють певну паніку виступами політиків у ЗМІ. Люди спочатку переводять гривні у долари, а пізніше, створюючи черговий ривок паніки, вони вимушують людей здавати ті гроші. І люди змушені здавати ці гроші набагато дешевше, ніж їх купували.

Не можна відкидати і той фактор, що фактично почалася президентська кампанія. І наша влада є настільки підла, що вони заради своїх політичних дивідендів, а замість того, щоб думати, що буде завтра, зміщують своїх політичних опонентів і паралельно зміщують економічні показники у державі. Потрібно гнати їх всіх геть, проводити люстрацію».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.