У четвер, 3 травня, патрульні спільно з представниками управління Укртрансбезпеки перевіряли франківські маршрутки. На рейд напросився й «Репортер».
Перевірку робили в рамках всеукраїнської акції «Перевізник», яка стартувала з 20 квітня. У франківську це вже четверта така перевірка. Цього разу їдемо на Тролейбусну, де знаходиться приватне підприємство перевізника Сохана.
За словами старшого інспектора відділу організації дорожнього руху патрульної поліції Віталія Слівінського у місті є вісім великих приватних компаній перевізників. У кожного до 25 одиниць техніки, а це – більше 400 автобусів.
«Звертається увага на технічний стан транспортних засобів – чи однакові шини на одній осі, аби не було тріщин на лобовому склі й не заважало оглядовості водія, наявність вогнегасників, яких має бути два, дві аптечки, – пояснює патрульний. – Також на відповідну документацію, яка має бути у водіїв з собою – посвідчення водія, талон на реєстрацію транспортного засобу, страховий поліс».
Патрульними вже перевірено трьох перевізників. Виявили дрібні порушення, але недоліків по технічному стану не було.
На годиннику 5.40. На Тролейбусній, біля підтриємства вже чекають два працівники”Укртрансбезпеки”. Патрульні зупиняють першу маршрутку №28, яка виїхала з підприємства. До речі, заїздити на саме підприємство з перевіркою вони не мають права.
«Все через мораторій на будь-яку перевірку підприємств, крім фіксальної служби чи за заявою перевізника. Є випадки, коли перевізники самі запрошують на перевірку, але це усно – нам треба документ», – говорить патрульний Віталій Гулька.
Патрульні оглядають перший автобус зовні, заходять в салон та питають всі потрібні документи, дивляться чи є вогнегасники, аптечки. Серед порушень – немає страхівки, несправне стоянкове гальмо.
Під’їздить друга маршрутка. У водія також немає страхівки. Ще серед порушень – на одній осі два різні колеса.
Водії, яких перевірили чекають, аби їм віддали водійські посвідчення, що патрульні забирали, аби виписати адмінпротокол. Шофери між собою радяться чи випустять їх нині на маршрут, мовляв, автобуси на заміну є.
Роботу на маршруті вони починають о 7.00. З гаража виїздять завчасно, аби добратися на початок маршруту – Каскад, а ще кави попити.
Ігор Грегулецький працює на маршруті другий рік. Каже, перевірки це добре, бо автобуси мають бути справні.
«Не знаю чи нині буду працювати, бо поки справлять – буде вже обід, – каже до колеги пан Ігор. – Може дадуть запасний автобус, бо мусять мати. У мене там ручнік несправний і страхівки нема».
«В першу чергу ви зацікавлені у цій страховці, – говорить до водія представник “Укртрансбезпеки” Олег Романюк. – Її банальна ціна – сто гривень. А штраф за її відсутність – 460 гривень. Але якби не дай Бог щось – можете отримати компенсацію від страхової фірми».
В гараж відправили й третю маршрутку – теж на одній осі різні колеса та відсутні документи. Водій Василь поводиться емоційно, сперечається. Бідкається, мовляв, крайніми завжди роблять шоферів. А патрульні бідкаються, що крайніми обурені мешканці франківська зроблять їх, бо на годиннику 6.30 і на маршрут пустили лише один автобус №28, який був у належному стані з чотирьох перевірених.
Сьогодні патрульними складено три адмінпротоколи за технесправність – штраф 680 гривень кожен. Працівниками укртрансбезпеки – п’ять. Загалом, кажуть, на загальну суму – до шести тисяч гривень.
«Не думав, що ситуація така печальна, – говорить Віталій Слівінський. – Перевізник безвідповідальний».
Будуть готувати скаргу та звернення до міської влади, аби повпливали на перевізника.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Comments are closed.