Цього тижня «Репортер» відзначає директорку школи-садка імені Софії Русової у Франківську. Марія Ільків вирішила до Дня матері побороти моду на подерті джинси і прославилася цим на всю Україну.
Її підходи до виховання малюків і древні погляди на зовнішній вигляд їхніх батьків не вкладаються в голові.
А почалося все з не зовсім дитячої пісеньки про подерті штанці, яку мали вивчити вихованці школи-садка до Дня матері. Батьки однієї з груп оприлюднили в мережі слова пісні – доволі дивної, місцями відверто образливої. У ній вустами дітей звертаються до «непутящих» матусь, які не вміють зашити собі штани, тому ходять у подертих.
Марія Ільків розповіла «Репортеру», що пісню школі-садку подарувала Галина Терлецька, авторка слів і музики. Терлецька присвятила пісню «колективу, що виховує українців і береже українську культуру».
Читайте: Калуський священик Сергій Бусел став людиною тижня за версією “Репортера”
«Чи то розуму не стало чи уміння теж замало? Не навчила мою мамцю бабця одяг змалку шанувати, латку гарно пришивати», – йдеться у пісні. Те що треба на День матері, чи не так?
Здавалося б, куди вже гірше. Але риторика директорки перевершила всі очікування.
«Кращого подарунку і захисту дітей від їхніх батьків я ще не мала, – говорить Марія Ільків. – Тут нічого немає страшного, дуже гарні слова. Бабусі тішаться, чому ми вчимо їхніх внуків. У той час, коли в країні йде війна, головна проблема – це мода на штани? Чого можуть навчити дітей мами, які водять дітей біля подертого коліна?».
Читайте: Франківські госпітальєри Тетяна і Сергій Морози – люди тижня за версією “Репортера” (ВІДЕО)
За словами Марії Ільків, так вихованцям пояснюють, що мода на подерті коліна – неприпустима: «Ми маємо навчити дітей охайності – одягатися так, щоб вони своїм зовнішнім виглядом не дратували оточення. Культуру треба прививати. Така мода – порушення прав дитини, бо батьки зобов’язані передати культуру з дідів-прадідів. Ми такі пісні співаємо дітям з 1990-х років і немає в цьому нічого антилюдського чи антидержавного. Ніхто не принижує батьків».
Марія Ільків очолює школу-садок уже майже 40 років, заклад справді славиться патріотичним вихованням. Але вчити дітей одягатися так, аби лиш не дратувати інших, – це вже ближче до тоталітаризму.
Пісня швидко розійшлася мережею – когось обурила, когось розсмішила. Найактивніші одразу організували флешмоб – публікували фото своїх чи дитячих подертих штанів з хештегами #мамцюзалатайштанці та #біляподертогоколіна. У садку тим часом вже було не до сміху – Марія Ільків почала шукати крайніх у скандалі серед персоналу і батьків.
Читайте: Мирослав Федорків став людиною тижня за версією “Репортера”
Чи заспівають діти ці слова на святі – невідомо. У кожному разі це мало б стати сигналом для міського департаменту освіти і науки. Втім, його директор Ігор Смаль каже, що в першу чергу питання за батьками – саме вони повинні контролювати, чому навчають їхніх дітей: «Якщо вони змовчать, значить, так і треба – їх таке «виховання» влаштовує».
Можливо, такий вірш і має право на існування. Але хіба в записнику чи збірці пані Терлецької. І аж ніяк не в дошкільному закладі та ще й з виховною метою. І немає жодної причини, яка б дозволила зневажливо ставитися до дітей та їхніх батьків, нести всю цю єресь в люди і тим більше – нав’язувати її дітям.
Марія Ільків вже не вперше вирізняється своїми висловами і затятою «традиційною» позицією. Минулого року вона завзято приєдналася до наступу на «Свято ковалів» за «відверто антихристиянські, магічні, окультні ідеї». На щастя, тоді здоровий глузд взяв гору над істерикою окремих релігійних активістів. Та чи є зміст чекати, коли воно полізе знову?
Comments are closed.