І за чотири години розглядають 50 питань
Сесія Івано-Франківської міської ради 22 вересня побила всі власні рекорди. Адже депутати встигли відкрити, розглянути і закрити сесію за чотири години. Певне, через те, що вони нарешті збагнули, для чого проводяться погоджувальні ради. Отже, сперечаються тепер там. Однак, чого-чого, а вміння робити шоу в них не забрати. Тож, як зажди, було цікаво.
Депутатські кошти
Спершу депутати внесли кілька додаткових питань. Далі «регіонал» Богдан Федьківодразу ж звернув увагу на питання, яким пропонували перейменувати вулицю Краснодонців на Войцюка. «Що поганого зробили краснодонці для України, що ви пропонуєте вулицю, названу їхнім іменем, перейменувати? Це за те, що вони гинули в гестапівських підвалах, шахтах?», — спитав Федьків. Він запропонував не включати це питання до порядку денного. Не включили.
Далі міські обранці голосували за питання, які стосувалися депутатського фонду. При цьому кілька з них виділили кошти на оплату проїзду в маршрутках для інвалідів зору першої групи. Ще декілька відгукнулися на звернення депутата Ліліани Сімонович про виділення по тисячі гривень бібліотекам міста на періодику. Окрім цього, надали кошти на лікарняні установи, ремонт будинків тощо.
Комунальна власність
Депутат Олексій Зборовський запропонував включити одним із пунктів питання «Про оренду об’єктів комунальної власності територіальної громади» переукладання договору з підприємством «Захід-інформ» на оренду нежитлового приміщення по вул. Чорновола, 126 терміном на п’ять років.
Слід зазначити, що «Репортер» раніше вже писав про те, як орендар (також депутат міськради Ярослав Гуменюк) рішенням суду позбувся приміщення, в якому хотів побудувати дитяче кафе. Позбувся через несплату незначного боргу. Тож наступні десять хвилин Гуменюк сперечався з мером: правильно це чи ні. Врешті Віктор Анушкевичус сказав, що процедуру треба винести на виконком.
Зборовський погодився, питання з розгляду зняв. Правда, наголосив, що так не можна, бо одні отримують в оренду приміщення, а інші — ні. Мер був невблаганний. Навіть вимагав, щоб йому писали листи зі зверненням комісії, яка вирішила те чи інше питання. Зборовський сказав, що це бюрократія, Анушкевичус — що так має бути. Відтак депутат пожалівся, що за три роки жодного разу не потрапив до міського голови. Це попри те, що одного разу сидів під його кабінетом 30 чи 40 хвилин…
Голова міста відповів: «Це — ваші питання». А потім став розпитувати, хто ще з депутатів не потрапив до нього на прийом? Усі мовчали. Щоправда, хтось із бютівців вигукнув: «А ми й не намагалися!»
Наступне питання «Про внесення доповнень до «Програми приватизації в Івано-Франківську на 2008?2010 роки» теж не пройшло мирно. Деякі об’єкти, які підприємці хотіли приватизувати, просто виносилися з порядку денного. А Петро Романчук, взагалі, обурився тим, що у цей перелік потрапило приміщення по вул. Чорновола, 20. «Вікторе Андрюсовичу, ви сказали, що нікому це приміщення не віддасте, навіть рідному братові», — сказав депутат. А далі пояснив, що приватизувати його хотіло Івано-Франківське міське споживче товариство, яке вже продало всі свої приміщення, а тепер хоче приватизувати ще й це.
На запитання, хто виніс це на комісію, голова міського фонду комунальної власностіМихайло Юсип не відповів. Тільки сказав, що комісія взяла до уваги те, що боргів по ньому нема. А Романчук припустив, що представники споживчого товариства «засівали» у фонді, то може саме через це його і внесли. Далі Анушкевичус попросив так не жартувати і сказав, що не може віддати приміщення братові, оскільки в нього його нема. А також пообіцяв, що його родині приміщення теж не перепаде. Тож не перепало нікому. Принаймні, поки що.
Майже до абсурду
Після того, як депутати розглянули ще кілька питань, вони взялися до «Збільшення статутного фонду державного міського підприємства «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на суму в майже 15 млн. грн. Однак, у зв’язку з тим, що коштів нема, то робитиметься це кількома траншами. Тому, в цьому році місту прийдеться поповнити статутний фонд на 2 млн. грн., решту суми — сплатять вже в наступному.
Згодом депутати перейшли до створення нових комунальних підприємств. Робиться це для того, щоб уникнути 30?мільйонного боргу, який жеки винні за останні роки податковій, пенсійному та «Теплокомуненерго». Мер сказав: «Чи є в когось запитання?». Їх не було. Однак, під час голосування, проект набрав тільки 26 голосів. Мер поставив його на голосування знову. Цього разу — 30 депутатів. А треба 31. Тож голова міста вирішив поставити питання на голосування втретє. Депутат Федьків звернув увагу на те, що таким чином сесію можна довести до абсур-ду. Однак питання треба було прийняти. Анушкевичусу навіть довелося взяти на себе контроль за виконанням цього рішення, адже профільному заступнику Олександрові Дерев’янкові фракція БЮТ не довіряє.
За третьою спробою депутати таки підтримали це рішення. Відтак, що буде з цими підприємствами, покаже час.
Comments are closed.