Віктор Ющенко звільнив Віктора Балогу з посади глави Секретаріату Президента (СП) України. Відповідний указ він підписав 19 травня. У свою чергу, Балога аргументував своє рішення про відставку незгодою з бажанням Ющенка балотуватися на посаду президента. Главою СП Ющенко призначив голову Київської облдержадміністрації Віру Ульянченко, яка з 16 травня є також головою ради партії «Народний Союз — Наша Україна».З цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:• 1. Чому Ющенко звільнив Балогу саме зараз?• 2. Як відіб’ється зміна глави СП на політичній ситуації в державі?
Юрій Шведа, політолог, м. Львів:
«1. Я думаю, що не стільки Віктор Ющенко звільнив Балогу, скільки він сам написав заяву та пішов з цієї посади. Президент тривалий час користувався підтримкою та послугами екс-голови СП, і довго при різних обставинах не звільняв його. Розходження думок виникло в питанні щодо можливості балотування Ющенка на наступний термін президентських виборів, а Балога такої можливості не бачив.
2. Для Ющенка зміна глави СП не відіб’ється жодним чином. Президентська кампанія фактично стартувала, та визначились її основні фаворити. Це, мабуть, головна причина того, що і Балога, і цілий ряд інших соратників Ющенка переходять до більш потужних, більш потенційно виграшних кандидатів».
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
«1. Єдина причина звільнення Балоги саме зараз — це млявість та нерішучість харак-теру Президента. Він, зазвичай, важко приймає важливі рішення, для цього йому потрібно багато часу. Коли все вже здається зрозумілим, він все ще вичікує.
2. В ситуації загального політичного хаосу така зміна голови СП особливо не вплине на політичну ситуацію в державі. Якби вона була стабільною і впорядкованою, такі зміни були б суттєвими. Ми маємо справу з хаотичними причинами. Це нова порція компромату на Балогу».
Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:
«1 Я думаю, що Балога задумав якусь аферу, і сам дійшов до того, аби його звільнили. Президентові потрібно формувати нову команду, аби хоч трохи себе пропіарити у суспільстві, перед державою та людьми. Важко сказати, що буде далі, адже політична сила Балоги має найменший рейтинг в Україні.
2. Зміна глави СП ніяк не позначиться на політичній ситуації у державі, оскільки на неї впливають ті люди, які ходять по колу. З 1991 року нічого не змінилося. Люди повинні знати тих політиків, які відстоюють одну ідеологію, а не бігають від партії до партії».
Юрій Якименко, директор політико-правових програм Центру Разумкова:
«1. По-перше, у Президента така заява вже давно лежала на столі, по?друге, це його справа, коли звертатись до тих чи інших документів. Оскільки конфлікт між Президентом та головою Секретаріату був досить серйозним, то можливо, що обидві сторони мали час, аби його залагодити. Очевидно, що такі спроби не вдалися, внаслідок чого був підписаний указ. Прямого зв’язку з обранням Віри Ульянченко керівником партії «НС-НУ» я не бачу.
2. На мій погляд, головна зміна глави СП полягатиме в тому, що можливо менш конфліктними стануть стосунки між Президентом, і його Секретаріатом та відповідно Кабінетом Міністрів з Прем’єр-міністром України. Очевидно, що така зміна керівника була своєрідною зміною парадигми в політичній поведінці Президента, який може стати зараз більш відкритим для діалогу, пошуків порозумінь, заспокоєння політичної ситуації та стабілізації системи влади».
Роман Ткач, народний депутат України, фракція «НУ-НС»:
«1. Напевно, Президент вважає, що саме зараз потрібно поміняти ту лінію, яку провадив Секретаріат Президента. Швидше за все, що вона себе не виправдала, адже була скерована на конфронтацію.
2. Я не думаю, що зміна глави СП різко відіб’ється на політичній ситуації у державі. Я давно знаю Віру Іванівну, вона керує інакше, ніж Віктор Балога. Ульянченко завжди шукає компроміс, вміє домовлятися».
Comments are closed.