Проект закону щодо посилення кримінальної відповідальності за певні злочини зареєстрували у Верховній Раді нардепи-комуністи Петро Симоненко, Ігор Алексєєв та Ігор Калетник. Вони хочуть доповнити Кримінально-виконавчий кодекс новим розділом IV-А «Виконання покарання у вигляді смертної кари», а Кримінальний кодекс — статтею 641 «Смертна кара», де прописати порядок виголошення вироку і приведення його у виконання. За законопроектом, страта має застосовуватися за умисне вбивство, торгівлю людьми, розбій, бандитизм, теракт, контрабанду наркотиків, отримання хабара. Крім того, документ встановлює покарання у вигляді довічного ув’язнення за зґвалтування, розбещення неповнолітніх, шахрайство, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, дачу хабара.Із цього приводу «Репортер» звернувся до відомих політиків та політологів із такими запитаннями:• 1. Чи варто повертати смертну кару в Україні? Якщо так, то за які злочини?• 2. Якби ввели смертну кару за корупцію, то хто б із чиновників, на вашу думку, залишився живим?
Дмитро Шлемко, народний депутат України, фракція БЮТ:
«1. Дивлячись на те, чого хочуть сьогодні більшість громадян, можна сказати, що вони за смертну кару. Але ми повинні сповідувати демократичні принципи, а демократія — це вищий ступінь, ніж страх. Повернення смертної кари стало б кроком назад. Вважаю, що сьогодні ми повинні виховувати суспільство більш гуманним і відповідальним. Смертну кару я повернув би за два злочини: вбивство та хабар. Особливо хабарі державних чиновників. Дуже просто таку проблему вирішує Китай, як тільки чиновник чи держслужбовець взяв хабар, його розстрілюють. Корупція, з якою ми тривалий час боремося, й імітуємо, що ця боротьба приносить результат, у них знята. Корупційні діяння будуть дуже швидко припинені, якщо введуть смертну кару.
2. Якби ввели смертну кару за корупцію, думаю, що мало хто з чиновників залишився б у живих. Але багато просто б пішли, а на їх місце прийшли б молоді, чесні і порядні люди, які хотіли би працювати на благо суспільства. Тому хвилюватися за це не потрібно, немає незамінних людей. Є тільки ті чиновники, які вміють вирішувати питання задля власної кишені».
Дмитро Корчинський, лідер партії «Братство»:
«1. Поки що не варто повертати смертну кару в Україну. Люди настільки корумповані, що їм навіть не варто довіряти рішення про винесення штрафу, а не те, що про смертну кару. Затвердження смертної кари буде означати, що із тих, кого покарають на горло, як мінімум 80?% буде не винних. Я вважаю, що смертна кара може бути застосована тільки до вищих посадових осіб. Це президент, прем’єр-міністр, депутати, треба, аби вони знали — смерть поряд.
2. Якби ввели смертну кару за корупцію, думаю, що небагато лишилося б чиновників на білому світі. Хоча є багато, так би мовити, технічних посадових осіб, навіть в Кабінеті Міністрів, які не мають можливості брати хабарі. Тобто їм їх ніхто не дає. Але всі чиновники, які займають керівні посади, починаючи з середньої ланки, безумовно вже живими не лишилися б».
Михайло Стула, перший секретар Івано-Франківського обкому КПУ:
«1. Повернути смертну кару є великою необхідністю, тому що злочинність настільки розвинулась в Україні, що перейшла всі межі та масштаби. Я додав би ще злочини перед державою, розкриття державних таємниць. Думаю, що за жорсткі злодіяння та вбивства має бути саме така кара. Це питання не одного дня, його потрібно удосконалювати. Всі, хто скоїв злочини не тільки перед державою, але й перед людьми, повинні бути покарані.
2. Якби ввели смертну кару, в нас би просто зникла корупція. Прекрасним прикладом є Китай».
Comments are closed.